Archiwum wydarzeń 2018

Lato z Punktem Informacji Europejskiej – Europe Direct Rzeszów w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży-relacja

27-07-2018

Lato z Punktem Informacji Europejskiej
– Europe Direct Rzeszów w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

26 lipca 2018 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie odbyło się spotkanie z Ewą Nowak-Koprowicz, koordynatorem Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów. Były to zajęcia z cyklu Lato z Punktem Informacji Europejskiej – Europe Direct Rzeszów, przeprowadzane w ramach cyklu „Po Pierwsze Kultura”. W zajęciach udział wzięły dzieci spędzające letni czas z biblioteką.

Tym razem rozmowa dotyczyła waluty euro, łączącej większość krajów wspólnoty europejskiej. Uczestnicy zajęć wyszukiwali różnice w rewersach monet, pochodzących z różnych państw, wzięli udział w rywalizacji drużynowej, dzięki której poznali nie tylko wygląd pieniędzy, ale również symbole krajów, część ich historii i uwarunkowań geograficznych. Biorąc udział w zabawie, dzieci mogły dowiedzieć się m. in. kto wynalazł Skype, które z narodów europejskich wywodzą się od żeglarzy, a także gdzie w Europie znajdują się złoża miedzi. Dzięki tej wirtualnej podróży odwiedziliśmy wspólnie wiele krajów Europy i poczuliśmy prawdziwie wakacyjny klimat.

Hanna Szafrańska

------------------------------------------