Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19296074 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2013

OD BAJKI DO DOBRANOCKI - seanse głośnego czytania w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie w 2013 roku

20-12-2013

OD BAJKI DO DOBRANOCKI - seanse głośnego czytania w Muzeum Dobranocek

ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie w 2013 roku

 

Cykl „od Bajki do Dobranocki” to seanse głośnego czytania książek o bohaterach dobrze znanych z filmów animowanych. Spotkania odbywają się w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie przy współpracy Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie. Zajęciom literackim, spotkaniu z bajką i książką towarzyszą również liczne zabawy plastyczne, manualne oraz zagadki i quizy wiedzy. Uczestnicy mają możliwość poznania przygód najpopularniejszych dobranockowych postaci dzięki projekcjom filmowym. Dzieci mogą porównać bohatera książkowego z animowanym, a taka forma łączenia edukacji literackiej i filmowej wzbogaca odbiór oraz wyobraźnię, wpływając na sferę emocjonalną najmłodszych czytelników i widzów.

 

W 2013 roku odbyło się wiele spotkań popularyzujących czytanie i dobranocki. Odwiedziliśmy mroźną krainę Pingwina Pik-Poka, poznaliśmy liczne przygody wróbla Ćwirka oraz uwielbianego przez dzieci - Misia Uszatka. Wśród bajkowych postaci nie zabrakło rezolutnej Pszczółki Mai, Koziołka Matołka, niebieskich Smerfów, zabawnych Muminków, kota Filomena i jego towarzysza Bonifacego, sprawiedliwego rozbójnika Rumcajsa wraz z rodziną oraz Słonia Dominika. Zawitaliśmy także, do świata komiksu, gdzie spotkaliśmy Tytusa, Romka i A’Tomka, dzielnego Cezara i łakomego Gucia, Brombę i przyjaciół oraz Gapiszona. Podczas czwartkowych zajęć gościliśmy również u podróżującej Pyzy, Krokodyla Gieny i Kiwaczka, w domku z mchu i paproci Żwirka i Muchomora oraz w piórniku Plastusia oraz u Gąski Balbinki.  

 

W kolejnym roku – 2014 serdecznie zapraszamy na  kontynuację naszego wspólnego cyklu „Od Bajki do Dobranocki”, magicznej podróży do krainy dzieciństwa i ukochanych bajek wielu pokoleń.

oprac. Marcelina Janisz

________________________________________________________________________________

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: