Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19296060 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2013

Z WIZYTĄ U SMOCZYCH PRZYJACIÓŁ – spotkanie DKK dla dzieci

18-12-2013

Z WIZYTĄ U SMOCZYCH PRZYJACIÓŁ

– spotkanie DKK dla dzieci

 

Klubowicze należący do DKK „Książkołaki” bardzo dobrze znają smoka Pompona, dlatego też wiele radości sprawiła im kolejna książka Joanny Olech „Pulpet i Prudencja. Smocze Pogotowie Przygodowe”. Dzieci miały okazję nie tylko opowiedzieć o niezwykłych przygodach rodziny Pompona, ale i przypomniały legendę o Smoku Wawelskim. Humorystyczne perypetie głównych bohaterów wywołały gorącą i emocjonującą dyskusję, podczas której uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że ta książka mogłaby znaleźć się w kanonie lektur szkolnych.

Pulpet i Prudencja to smocze bliźnięta, których jedyne podobieństwo dotyczy wyglądu. Mieszkają wraz ze rodzicami: Pomponem i Pepsikolą w Smoczej Jamie pod Wawelem. O ich zabawnych doświadczeniach w szkole, w radiu i nawet w… Transylwanii opowiada Prudencja. Rodzeństwo ma bardzo różne charaktery, co prowadzi do zabawnych wydarzeń, ale z drugiej strony sprawia, że świetnie się uzupełniają. Pulpet to nieprzeciętny talent humanistyczny, początkujący poeta. Potrafi korzystać z bogatego zasobu słów i swojej obszernej wiedzy, często wprawiając otoczenie w zakłopotanie i zdziwienie. Niestety jego achillesową piętą są wszelkie działania matematyczne. Prudencja uwielbia majsterkowanie i matematykę. Dorastające smoki chodzą do szkoły jak wszystkie dzieci z tym wyjątkiem, że ich nauka w poszczególnych klasach trwa o wiele krócej. Smocze rodzeństwo rozwija się szybciej niż ludzie. Z powodu swoje niezwykłej natury, doświadczają różnych reakcji: od niedowierzania, szoku po śmiech. Rodzeństwo zdaje sobie sprawę, że ludziom ciężko uwierzyć w  istnienie  legendarnych smoków. Poczucie inności i wyjątkowości oraz chęć poznania swoich korzeni, okazuje się być początkiem niesamowitej przygody. Korzystając z okazji Pulpet i Prudencja wyruszają w podróż do Transylwanii, aby tam odnaleźć inne smoki i być może swoją dalszą rodzinę. Ich wyprawa przyniesie wiele niespodzianek, a poszukiwania przejdą najśmielsze oczekiwania. O tym czy spotkają innego smoka i jak zakończy się ta ekspedycja… warto samemu przeczytać.

Autorka stworzyła barwne i atrakcyjne postacie, pełne pomysłów i smoczego humoru. Książka „Pulpet i Prudencja” wywołuje uśmiech i pozytywne emocje. Joanna Olech pisze swobodnym, lekkim językiem, bogatym w sformułowania bliskie każdemu dziecku. Dzięki temu przygody smoków są żywe, śmieszne i wciągające. Pomimo, że bohaterowie są fantastyczni to ich cechy, charaktery tak naprawdę odzwierciedlają ludzką naturę. Powieść Joanny Olech wskazuje jak ważna jest rodzina i nasze korzenie. Inność, trudności w przystosowaniu się do rówieśniczego środowiska, problem akceptacji i tolerancji dotyczą każdego z nas. Pulpet i Prudencja doskonale sobie z tym radzą, nie tracąc przy tym dobrego humoru i swojej „smoczej” osobowości. Klubowicze stwierdzili, że była to jedna z najciekawszych książek, które mieli okazję przeczytać w tegorocznej edycji DKK.

oprac. Marcelina Janisz

_______________________________________________________________________________________________

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: