Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19296458 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2013

„WESOŁE HISTORIE” – spotkanie autorskie ze STANISŁAWĄ BEŁCH w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

13-12-2013

„WESOŁE HISTORIE” – spotkanie autorskie ze STANISŁAWĄ BEŁCH
w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

 

 Grudniowy poranek 12.12.2013 r. rozpoczął się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży od wizyty wyjątkowego gościa. Pani Stanisława Bełch spotkała się z młodymi czytelnikami aby opowiedzieć o swoich książkach: cyklu „Wesołe historie” oraz „Snip i Kocio”. Autorka, emerytowana nauczycielka i pasjonatka rękodzieła, zdradziła wiele sekretów dotyczących pracy literackiej, poszukiwania inspiracji i warsztatu pisarza. Pomysły do opowiadań czerpała z życia rodzinnego i zawodowego, obserwując dzieci i swoich wychowanków. Tematyka książek Pani Stanisławy dotyczy optymistycznych historii, z których wynika zawsze jakieś ważne i uniwersalne przesłanie. Zbiór opowiadań „Snip i Kocio” wprowadza małych czytelników w koci świat, ponieważ bohaterami tych opowieści są dwa koty.  Na spotkaniu nie mogło zabraknąć bliskiego kontaktu z książką, więc autorka chętnie przeczytała dwa opowiadania ze zbioru „Wesołe historie” oraz „Snip i Kocio”. Pisarka podkreśliła, że warto przelewać swoje pomysły na papier, co wymaga wytrwałości i cierpliwości. Podczas spotkania dzieci mogły także zadawać pytania Pani Stanisławie, aby dowiedzieć się jak tworzy i jakie ma plany na przyszłość. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania, uczestnicy zrobili sobie wspólne zdjęcie z naszym gościem.

Spotkanie autorskie ze Stanisławą Bełch wzbudziło w najmłodszych zainteresowanie twórczością literacką naszych lokalnych pisarzy, związanych blisko z Rzeszowem.

 

oprac. Marcelina Janisz

___________________________________________________________________________

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: