Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19296030 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2013

Spotkanie DKK dla Dzieci – „Poradnik hodowcy aniołów” Grzegorz Kasdepke

05-12-2013

Spotkanie DKK dla Dzieci
– „Poradnik hodowcy aniołów” Grzegorz Kasdepke

 

Listopadowe spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki „Książkołaki”, za sprawą książki Grzegorza Kasdepke „Poradnik hodowcy aniołów”, było poświęcone aniołom. Autor, znany z humorystycznych opowieści dla dzieci stworzył bardzo poważną i mroczną historię. Oprócz głównej fabuły, autor, wplata porady dla każdego kto chciałby stać się hodowcą aniołów, ponieważ nie jest to łatwe i wymaga cierpliwości, uwagi oraz znajomości ich życia i potrzeb. Anielnik łudząco przypomina gołębnik, a poradnik ukazuje anioły jako istoty zależne od człowieka, doręczające ważne wiadomości.

 

Główna historia dotyczy małej dziewczynki, Marty, która samotnie wyrusza w głąb miasta, zapuszczając się coraz dalej od domu, w labirynt nieznanych ulic, spotykając tajemniczych i niebezpiecznych mieszkańców ogródków działkowych. Brak zainteresowania rodziców i czasu dla córki, kłótnie dorosłych, trudna sytuacja mieszkaniowa, wszystkie te problemy powodują, że bohaterka pozbawiona uwagi i opieki, doświadcza wielu negatywnych emocji. W świecie powieści przeplata się baśniowość z prozą codzienności. Współczesne problemy dotyczące relacji rodziców i dzieci zostają podkreślone przez wprowadzenie do fabuły postaci fantastycznych: groźnej czarownicy kryjącej się pod postacią nieznajomej staruszki, hodowcy aniołów oraz anielskich istot, dzięki którym wszystko szczęśliwie się kończy, a bohaterowie powieści odnajdują to, co naprawdę jest ważne w rodzinnym życiu. Każda baśń zawiera bardzo ważne przesłanie, a „Poradnik hodowcy aniołów” przypomina nam o tych najważniejszych wartościach, które czasami nikną we współczesnym, zabieganym świecie.

 

Klubowiczom DKK powieść Grzegorza Kasdepke przypadła do gustu. Spodobała się im atmosfera tajemniczości, grozy oraz fabuła pełna napięcia. Zabawnym uzupełnieniem opowieści o aniołach była anielska gra, w której uczestnicy musieli wykazać się zdolnościami plastycznymi, sprytem i refleksem.

 

oprac. Marcelina Janisz

---------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: