MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2013

Spotkanie DKK dla Dzieci – „Poradnik hodowcy aniołów” Grzegorz Kasdepke

05-12-2013

Spotkanie DKK dla Dzieci
– „Poradnik hodowcy aniołów” Grzegorz Kasdepke

Listopadowe spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki „Książkołaki”, za sprawą książki Grzegorza Kasdepke „Poradnik hodowcy aniołów”, było poświęcone aniołom. Autor, znany z humorystycznych opowieści dla dzieci stworzył bardzo poważną i mroczną historię. Oprócz głównej fabuły, autor, wplata porady dla każdego kto chciałby stać się hodowcą aniołów, ponieważ nie jest to łatwe i wymaga cierpliwości, uwagi oraz znajomości ich życia i potrzeb. Anielnik łudząco przypomina gołębnik, a poradnik ukazuje anioły jako istoty zależne od człowieka, doręczające ważne wiadomości.

Główna historia dotyczy małej dziewczynki, Marty, która samotnie wyrusza w głąb miasta, zapuszczając się coraz dalej od domu, w labirynt nieznanych ulic, spotykając tajemniczych i niebezpiecznych mieszkańców ogródków działkowych. Brak zainteresowania rodziców i czasu dla córki, kłótnie dorosłych, trudna sytuacja mieszkaniowa, wszystkie te problemy powodują, że bohaterka pozbawiona uwagi i opieki, doświadcza wielu negatywnych emocji. W świecie powieści przeplata się baśniowość z prozą codzienności. Współczesne problemy dotyczące relacji rodziców i dzieci zostają podkreślone przez wprowadzenie do fabuły postaci fantastycznych: groźnej czarownicy kryjącej się pod postacią nieznajomej staruszki, hodowcy aniołów oraz anielskich istot, dzięki którym wszystko szczęśliwie się kończy, a bohaterowie powieści odnajdują to, co naprawdę jest ważne w rodzinnym życiu. Każda baśń zawiera bardzo ważne przesłanie, a „Poradnik hodowcy aniołów” przypomina nam o tych najważniejszych wartościach, które czasami nikną we współczesnym, zabieganym świecie.

Klubowiczom DKK powieść Grzegorza Kasdepke przypadła do gustu. Spodobała się im atmosfera tajemniczości, grozy oraz fabuła pełna napięcia. Zabawnym uzupełnieniem opowieści o aniołach była anielska gra, w której uczestnicy musieli wykazać się zdolnościami plastycznymi, sprytem i refleksem.

oprac. Marcelina Janisz

---------------------------------------------------------------------------