Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19038433 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2013

LATO W BIBLIOTECE - zajęcia wakacyjne w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

29-08-2013

„LATO W BIBLIOTECE”

– zajęcia wakacyjne w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

 

Oferta wakacyjnych zajęć w bibliotece propagująca ideę czytania, skierowana do najmłodszych czytelników to dla dzieci świetna zabawa, podczas której rozwijają swoje talenty oraz nawiązują nowe znajomości. Wszystkie chętne dzieci miały okazję do wspólnego, przyjemnego i twórczego spędzenia czasu w gronie swoich rówieśników, podczas konkursów literackich i plastycznych, turniejów drużynowych, quizów wiedzy, a także zajęć z papieroplastyki i recyklingu, organizowanych w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Były też zabawy słowne, łamigłówki, rebusy, krzyżówki, gry planszowe i zabawy literackie. Uczestnicy wakacyjnych spotkań doskonale się bawili, zdobywając przy tym wiedzę oraz nowe umiejętności.

 

Dużym powodzeniem cieszyły się seanse głośnego czytania „Od bajki do dobranocki” oraz „Wędrujące dobranocki”, prowadzone wspólnie z Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Spotkania z bohaterami kultowych dobranocek z towarzyszeniem projekcji oraz  rekwizytów, dostarczały dzieciom wiele emocji.

 

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły również w cyklu warsztatów prowadzonych przez konsultantów Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie, na których odbywały wirtualne podróże po najpiękniejszych miastach i państwach świata.

 

Podczas wakacji kontynuowane były także spotkania dziecięcego i młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, gdzie w gronie rówieśników młodzi czytelnicy mogli podzielić się opiniami i przemyśleniami na temat przeczytanych książek.

 

Tradycyjnie już, na zakończenie wakacji, został wyłoniony najaktywniejszy Czytelnik Lata 2013 r. Na podium stanęli: Katarzyna Jarosz, Paweł Ziobro oraz Nikola Kośmider. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania zainteresowań czytelniczych.

 

Wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok!

 

oprac. Barbara Jabłońska


 

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: