19038433 razy

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2013

LATO W BIBLIOTECE - zajęcia wakacyjne w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

29-08-2013

„LATO W BIBLIOTECE”

– zajęcia wakacyjne w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Oferta wakacyjnych zajęć w bibliotece propagująca ideę czytania, skierowana do najmłodszych czytelników to dla dzieci świetna zabawa, podczas której rozwijają swoje talenty oraz nawiązują nowe znajomości. Wszystkie chętne dzieci miały okazję do wspólnego, przyjemnego i twórczego spędzenia czasu w gronie swoich rówieśników, podczas konkursów literackich i plastycznych, turniejów drużynowych, quizów wiedzy, a także zajęć z papieroplastyki i recyklingu, organizowanych w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Były też zabawy słowne, łamigłówki, rebusy, krzyżówki, gry planszowe i zabawy literackie. Uczestnicy wakacyjnych spotkań doskonale się bawili, zdobywając przy tym wiedzę oraz nowe umiejętności.

Dużym powodzeniem cieszyły się seanse głośnego czytania „Od bajki do dobranocki” oraz „Wędrujące dobranocki”, prowadzone wspólnie z Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Spotkania z bohaterami kultowych dobranocek z towarzyszeniem projekcji oraz  rekwizytów, dostarczały dzieciom wiele emocji.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły również w cyklu warsztatów prowadzonych przez konsultantów Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie, na których odbywały wirtualne podróże po najpiękniejszych miastach i państwach świata.

Podczas wakacji kontynuowane były także spotkania dziecięcego i młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, gdzie w gronie rówieśników młodzi czytelnicy mogli podzielić się opiniami i przemyśleniami na temat przeczytanych książek.

Tradycyjnie już, na zakończenie wakacji, został wyłoniony najaktywniejszy Czytelnik Lata 2013 r. Na podium stanęli: Katarzyna Jarosz, Paweł Ziobro oraz Nikola Kośmider. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania zainteresowań czytelniczych.

Wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok!

oprac. Barbara Jabłońska

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

---------------------------------------------------------------------------------------------------