19038833 razy

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2013

„Insygnia. Wojny światów” S. J. Kincaid - Dyskusyjny Klub Książki w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

26-08-2013

„Insygnia. Wojny światów”  S. J. Kincaid

Tom Rains to nietypowy czternastolatek.  Jego życie to nieustająca wędrówka od kasyna do kasyna z ojcem - pechowym hazardzistą oraz walka o przetrwanie. Aby zdobyć pieniądze na jakiekolwiek jedzenie, Tom  wyzywa innych na pojedynki w grach komputerowych. Właściwie cały jego świat to gry i jest w nich niepokonany.  Pewnego dnia wszystko się zmienia. Ktoś dostrzega jego osiągnięcia w świecie wirtualnych potyczek. Tom zostaje kadetem w Wieży Pentagonu, elitarnej akademii wojskowej. Jeśli przetrwa, stanie się członkiem Sił Układu Słonecznego i będzie walczył w III wojnie pozaziemskiej po stronie Indo-Ameryki . Wreszcie będzie kimś ważnym, nadludzką maszyną bojową obdarzoną możliwościami, o jakich marzy każdy wirtualny wojownik. W Wieży Tom szkoli się w żołnierskim fachu, zdobywa przyjaciół  oraz niebezpiecznych wrogów….

„Insygnia. Wojny światów” to debiutancka  powieść S.J. Kincaid, wprowadzająca na rynek fantastyki powiew świeżości i oryginalności. Akcja niemal od razu nabiera szybkiego tempa i razem z Tomem, który nieustannie poszukuje swojej tożsamości,  możemy poznawać nowe otoczenie i ten nowy świat, w którym przyszło mu żyć. Obok całego chaosu wojny poznajemy również, przyjaciół głównego bohatera – grupę nastolatków-wojowników, którzy borykają się ze swoimi codziennymi problemami.  Wszyscy bohaterowie są  bardzo autentyczni i charakterystyczni, dlatego od razu wzbudzają sympatię czytelnika. Młodzi elewowie, mimo że są w wojsku, to jednak są typowymi nastolatkami, beztroskimi i pełnymi pomysłów, co prowadzi do wielu humorystycznych, a czasem nawet i niebezpiecznych  sytuacji.

S. J. Kincaid stworzyła ciekawy i oryginalny świat przyszłości. Mamy oto całkiem nową wizję rozwoju technologicznego na ziemi, rozwoju, który wykorzystuje potęgę ludzkiego umysłu w połączeniu z zaawansowaną komputerową techniką. Wojny nie są już prowadzone na Ziemi, ale zostały przeniesione do kosmosu, żeby nie niszczyć naturalnego środowiska człowieka, które i tak zostało już znacznie zdewastowane.  Władze na świecie przejęły wielkie Koalicje Międzynarodowych Korporacji, które sponsorują wojowników.  Powodzenie wojny uzależnione jest od potęgi umysłów nastoletnich  żołnierzy, których mózgi  sprzężone są ze specjalnymi procesorami. Takie przedstawienie futurystycznego świata skłania do wielu refleksji.  Czy tak może wyglądać nasza przyszłość? Jak dalece może posunąć się ludzkość w swoim niczym niepohamowanym pędzie do technologicznego rozwoju? I wreszcie, czy faktycznie można przejąć całkowitą kontrolę nad ludzkim umysłem?

oprac. Agnieszka Dworak

Opinie Klubowiczek:

„Insygnia to bardzo ciekawa powieść, w której nic nie jest przewidywalne. Wielowymiarowi bohaterowie i niezwykły świat stworzony przez S. J. Kincaid sprawiają, że czyta się ją z prawdziwą przyjemnością”

Weronika

„Książka zachwyca świetna akcją i humorem. Autorka bardzo trafnie opisuje codzienne problemy nastolatków,  ich przyjaźnie i miłości. Główny bohater nie jest idealny, dlatego ceni sobie wszystko co zdobył dzięki własnej pracy….”

Daria

„Książka jest fantastyczna, porywająca, momentami wzruszająca i straszna, trzyma w napięciu od początku do samego końca, czekam na kolejne takie pozycje do przeczytania i polecam gorąco”.

Sylwia

________________________________________________________________________________________