Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19038833 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2013

„Insygnia. Wojny światów” S. J. Kincaid - Dyskusyjny Klub Książki w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

26-08-2013

„Insygnia. Wojny światów”  S. J. Kincaid

 

Tom Rains to nietypowy czternastolatek.  Jego życie to nieustająca wędrówka od kasyna do kasyna z ojcem - pechowym hazardzistą oraz walka o przetrwanie. Aby zdobyć pieniądze na jakiekolwiek jedzenie, Tom  wyzywa innych na pojedynki w grach komputerowych. Właściwie cały jego świat to gry i jest w nich niepokonany.  Pewnego dnia wszystko się zmienia. Ktoś dostrzega jego osiągnięcia w świecie wirtualnych potyczek. Tom zostaje kadetem w Wieży Pentagonu, elitarnej akademii wojskowej. Jeśli przetrwa, stanie się członkiem Sił Układu Słonecznego i będzie walczył w III wojnie pozaziemskiej po stronie Indo-Ameryki . Wreszcie będzie kimś ważnym, nadludzką maszyną bojową obdarzoną możliwościami, o jakich marzy każdy wirtualny wojownik. W Wieży Tom szkoli się w żołnierskim fachu, zdobywa przyjaciół  oraz niebezpiecznych wrogów….

 

„Insygnia. Wojny światów” to debiutancka  powieść S.J. Kincaid, wprowadzająca na rynek fantastyki powiew świeżości i oryginalności. Akcja niemal od razu nabiera szybkiego tempa i razem z Tomem, który nieustannie poszukuje swojej tożsamości,  możemy poznawać nowe otoczenie i ten nowy świat, w którym przyszło mu żyć. Obok całego chaosu wojny poznajemy również, przyjaciół głównego bohatera – grupę nastolatków-wojowników, którzy borykają się ze swoimi codziennymi problemami.  Wszyscy bohaterowie są  bardzo autentyczni i charakterystyczni, dlatego od razu wzbudzają sympatię czytelnika. Młodzi elewowie, mimo że są w wojsku, to jednak są typowymi nastolatkami, beztroskimi i pełnymi pomysłów, co prowadzi do wielu humorystycznych, a czasem nawet i niebezpiecznych  sytuacji.

 

S. J. Kincaid stworzyła ciekawy i oryginalny świat przyszłości. Mamy oto całkiem nową wizję rozwoju technologicznego na ziemi, rozwoju, który wykorzystuje potęgę ludzkiego umysłu w połączeniu z zaawansowaną komputerową techniką. Wojny nie są już prowadzone na Ziemi, ale zostały przeniesione do kosmosu, żeby nie niszczyć naturalnego środowiska człowieka, które i tak zostało już znacznie zdewastowane.  Władze na świecie przejęły wielkie Koalicje Międzynarodowych Korporacji, które sponsorują wojowników.  Powodzenie wojny uzależnione jest od potęgi umysłów nastoletnich  żołnierzy, których mózgi  sprzężone są ze specjalnymi procesorami. Takie przedstawienie futurystycznego świata skłania do wielu refleksji.  Czy tak może wyglądać nasza przyszłość? Jak dalece może posunąć się ludzkość w swoim niczym niepohamowanym pędzie do technologicznego rozwoju? I wreszcie, czy faktycznie można przejąć całkowitą kontrolę nad ludzkim umysłem?

 

oprac. Agnieszka Dworak

Opinie Klubowiczek:

 

„Insygnia to bardzo ciekawa powieść, w której nic nie jest przewidywalne. Wielowymiarowi bohaterowie i niezwykły świat stworzony przez S. J. Kincaid sprawiają, że czyta się ją z prawdziwą przyjemnością”

Weronika

„Książka zachwyca świetna akcją i humorem. Autorka bardzo trafnie opisuje codzienne problemy nastolatków,  ich przyjaźnie i miłości. Główny bohater nie jest idealny, dlatego ceni sobie wszystko co zdobył dzięki własnej pracy….”

Daria

 

„Książka jest fantastyczna, porywająca, momentami wzruszająca i straszna, trzyma w napięciu od początku do samego końca, czekam na kolejne takie pozycje do przeczytania i polecam gorąco”.

Sylwia

________________________________________________________________________________________

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: