Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19038560 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2013

O książce „Części intymne” Izabeli Sowy - spotkanie w DKK w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - relacja

16-07-2013

 

 

 „Części intymne” 

Izabela Sowa

Spotkanie DKK w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

 

Najnowsza książka Izabeli Sowy zatytułowana: „Części intymne” nieznacznie odbiega od dotychczasowego stylu pisarskiego autorki. Stanowi ironiczną opowieść o rynku wydawniczym, o czytelnikach, krytykach i pisarzach.

 

Janusz jest bestsellerowym autorem. W swoich książkach pisze o ciekawych wyprawach, a prawda jest taka, że nigdy nie podróżował, a wręcz niechętnie wstaje ze swojego ulubionego fotela. Pierwszą książkę napisał, aby wygrać zakład – i nagle odniósł sukces, więc napisał kolejne. Właśnie pracuje nad czwartą, kiedy dostaje intratną propozycję udziału w serii spotkań autorskich. Podróż ta stanowi dla Janusza szansę, nie tylko na poznanie swoich czytelników, ale też i na wyrwanie się z życiowego marazmu, który zdaje się coraz bardziej mu dokuczać…

  

Mimo pozornej lekkości i sporej dozy humoru, "Części intymne" zawierają wiele ważnych przesłań oraz podsuwają czytelnikowi wiele pytań. Przedstawienie rzeczywistości środowiska wydawniczego nasuwa pytanie o kondycję polskiej literatury i… polskich czytelników. Spotykamy tutaj całą galerię postaci: emerytki zmęczone programami w telewizji, pełne entuzjazmu bibliotekarki, młodzież szczerą aż do bólu… Wszędzie pisarz spotyka się z ludźmi, którzy tylko na pozór wydają się być  jednakowi, a w głębi, podobnie jak sam główny bohater są znudzeni szarym życiem, czasami niedojrzali, ale podobnie jak on marzą o zwykłym szczęściu i podróżach. Co więcej, okazuje się też, że Janusz to plagiator - korzysta z zamieszczanych w Internecie cudzych relacji z podróży. Mimo że, w oczach swoich fanów jawi się jako człowiek, który wiele przeżył i zobaczył, tak naprawdę niewiele wie o życiu. Jego spotkania z czytelnikami wydają się być niewygodną koniecznością w pokonywaniu kolejnych szczebli pisarskiej kariery. Jako współczesny pisarz staje przed trudnym zadaniem przekonania czytelnika do kupna książki i sprostania oczekiwaniom niejednokrotnie, wymagającego odbiorcy.

 

Chyba każdy z nas zastanawia się czasami jak by to było zostać znanym pisarzem i jak wygląda cały pisarski fach oraz spotkania z czytelnikami z punktu widzenia samego autora? Oto otrzymujemy odpowiedź, w postaci niepozornej opowieści, traktującej temat z lekką doza humoru i ironii.

 

oprac. Agnieszka Dworak

  

Opinie Klubowiczek: 

 

„Powieść przedstawia rzeczywistość z punktu widzenia sławnego pisarza - Janusza. Nie jest on ideałem, posunął się nawet do plagiatu, ale jego prostolinijność dodaje opowieści dużo humoru. „Części intymne„ to książka „lekka”, lecz nie pusta. Ciekawe, realistyczne postaci, dużo ironii i prowincja przedstawiona w krzywym zwierciadle – tak można streścić całą powieść”.  

Weronika

 

 

„Książka jest niezwykle refleksyjna i wciągająca, miarkuje napięcie, w miarę czytania. Główny bohater jawi się, jako postać bardzo rzeczywista i ukazuje nam świat dość ironicznie.

Autorka ciekawie nakreśla różnice pokoleniowe dotyczące nie tylko, czytania książek, ale też i światopoglądów (…). Polecam każdemu, kto lubi dobrą i mądra literaturę”. 

Sylwia

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: