Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19038281 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2013

O książce "KUBA i MELA. DODAJ DO ZNAJOMYCH" Macieja Orłosia w Dyskusyjnym Klubie Książki w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

10-07-2013

"Kuba i Mela. Dodaj do znajomych" 
Macieja Orłosia.
Spotkanie DKK w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

 

Wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Książkołaki” dotyczyło książki Macieja Orłosia „Kuba i Mela. Dodaj do znajomych”, która opowiada o dwójce rodzeństwa. Kuba jest uczniem czwartej klasy i jego ulubionym zajęciem są gry komputerowe. Mela to jego młodsza siostra, która chodzi do pierwszej klasy i jak większość dzieci, marzy o własnym czworonogu. Kuba i Mela przede wszystkim cenią sobie dobrą zabawę, co często prowadzi do humorystycznych sytuacji. Każde z nich opowiada o swoich perypetiach w szkole, o przyjaciołach oraz rodzinnych potyczkach. Dzieci lubią zadawać trudne pytania, a ich zachowanie jest przyczyną wielu rodzicielskich dyskusji. Tato i mama są bardzo wyrozumiali dla maluchów, próbując wychować je na swój sposób. Jak powszechnie wiadomo, świat dzieci i dorosłych jest bardzo ciężko pogodzić, ale zawsze można znaleźć „złoty środek”, który połączy pokolenia. Rodzice dzięki Kubie i Meli uczą się rozumieć świat dzieci i patrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy.

 

Książka Macieja Orłosia zawiera sporą dozę humoru, a dzięki ilustracjom znanego rysownika Henryka Sawki przyciąga uwagę także dorosłych czytelników. Autor, zadbał również,o stronę językową swoich opowiadań - bohaterowie książki mówią typowym dla współczesnych dzieci językiem, pełnym im tylko znanych kolokwializmów. Dzięki temu, młodzi czytelnicy utożsamiają się z głównymi postaciami, co więcej, jest to świetna lektura zarówno dla chłopców jaki i dla dziewczyn. Niestety książka posiada również pewne minusy. Obawę rodzi pogłębiająca się fascynacja nowoczesnymi „gadżetami”, które zastępują dzieciom zwykłą zabawę. Nasi klubowicze mieli na ten temat różne zdanie, ale zgodnie przyznaliśmy, że trzeba odnaleźć równowagę między światem wirtualnym a rzeczywistością.

 

 

Wakacje, to przede wszystkim czas zabawy i z tej okazji podczas spotkania DKK, postanowiliśmy połączyć dyskusje nad książką i plastyczne zainteresowania. Ze szklanych słoików, kolorowych kulek i papieru powstały barwne doniczki z kwiatkami, które miały przypominać nam o słonecznym lecie w bibliotece.

 

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

 

--------------------------------------------------------------

GALERIA 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: