Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19039013 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2013

MORSKA WYPRAWA - zajęcia kulturalno-edukacyjne w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

25-06-2013

 

MORSKA WYPRAWA 

- zajęcia kulturalno-edukacyjne w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

 

Od kwietnia do czerwca br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbywały się zajęcia dla dzieci o tematyce ekologicznej, zatytułowane „Morska wyprawa”. Gościliśmy w naszej bibliotece uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rzeszowie, uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie oraz przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 23.

 

Razem z dziećmi odkrywaliśmy tajemnice morskich odmętów, poznaliśmy różne dziwne stworzenia zamieszkujące wody oceanów. Uczniowie odgadywali morskie zagadki ukryte na sali oraz zapoznali się z książkami, w których można znaleźć opowieści o strasznych piratach, przygody dzielnych żeglarzy i historie ukrytych skarbów. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym żywią się poszczególni mieszkańcy rozmaitych akwenów wodnych oraz w jaki sposób się poruszają, poznały również rozmaite ciekawostki dotyczące morskich zwierząt, które zostały ukryte w skrzyni piratów.

 

Na zajęciach powstały także kolorowe ryby, które dzieci przygotowały przy pomocy szablonów oraz zużytych płyt CD. Dzięki temu nasi goście mieli okazję dowiedzieć się, jak w ekologiczny sposób przetwarza się różne niepotrzebne już materiały, tworząc oryginalne ozdoby, którymi można udekorować pokój lub salę w szkole.

 

Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z nieumiejętnego gospodarowania odpadami, rozwijanie kreatywnego myślenia i zdolności manualnych, a także przybliżenie literatury związanej z ochroną środowiska.

 

oprac. Hanna Szafrańska

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: