19038714 razy

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2013

FUNENGLISH - bezpłatny angielski dla dzieci w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - relacja

20-06-2013

FUNENGLISH

- bezpłatny angielski dla dzieci w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - relacja

W grudniu 2012 roku została zawarta umowa o współpracy pomiędzy Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie, a firmą Funmedia. W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży dzieci, które lubią łączyć zabawę z nauką mogą bezpłatnie korzystać z oprogramowania do nauki języka angielskiego na 3 wydzielonych stanowiskach komputerowych. E-lerningowy kurs języka angielskiego funenglish.pl pozwala na samodzielną pracę dziecka, kiedy ma na to czas i ochotę. W razie potrzeby może zasięgnąć pomocy bibliotekarza.

Najnowsze technologie i tradycyjne nauczanie są dla dzieci bardzo atrakcyjną formą nauki języka angielskiego. Dzięki fun-english wiele osób łączy bibliotekę z nowoczesnymi mediami i ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu.

Program cieszy się w naszej placówce dużą popularnością, ponieważ narzędzie daje ciekawą możliwość wykorzystania go, jako pomoc w edukacji szkolnej. Mamy nadzieję, że zbliżające się wakacje zachęcą nowych czytelników i sympatyków języka angielskiego oraz gier komputerowych do aktywnego i systematycznego korzystania z aplikacji fun-english, tym bardziej, że włączyliśmy ofertę fun-english do programu wakacyjnego, przeznaczonego dla najmłodszych użytkowników biblioteki.

Dzieci systematycznie korzystające z aplikacji fun-english w ostatnich miesiącach odwiedzały bibliotekę średnio dwa razy w tygodniu i mogą pochwalić się już efektami swojej nauki języka angielskiego. Za najbardziej interesujące uważają gry i piosenki karaoke.

Opinie dzieci:

W bibliotece nauka języka angielskiego jest ciekawsza niż w szkole, bo są gry, piosenki i quizy. Nikola

Z fun-english korzystam kiedy chcę, a jak się znudzę to mogę dokończyć innym razem. Wiktoria

Lubię gry komputerowe, a fun-english pomaga mi zapamiętać słówka i nie muszę powtarzać ich wiele razy. Filip

oprac. Barbara Jabłońska

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

_______________________________________________________________