Archiwum wydarzeń 2011

OD BAJKI DO DOBRANOCKI - czwartkowe seanse głośnego czytania w Muzeum Dobranocek - podsumowanie

23-12-2011

Od bajki do dobranocki - seanse głośnego czytania Muzeum Dobranocek
ze zbiorów Wojciecha Jamy w 2011 roku

Już od blisko trzech lat Oddział dla Dzieci i Młodzieży wspólnie z Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie organizuje spotkania głośnego czytania „Od bajki do dobranocki”. Systematycznie, przez cały rok, dwa razy w miesiącu, w czwartkowe przedpołudnia kreujemy teatr wyobraźni – zapraszamy dzieci w bajkową podróż z bohaterami najpiękniejszych bajek i dobranocek.

Każde spotkanie to prawdziwa i niezapomniana uczta pełna wrażeń dla młodych miłośników książek i dobranocek. Uczestniczące w seansie głośnego czytania dzieci z zachwytem słuchają wybranych tekstów o popularnych bohaterach dziecięcej literatury, oglądają muzealne eksponaty, slajdy w dawnej technologii. Wielkim zainteresowaniem cieszy się także projekcja przeźroczy oraz filmów i animowanych i przedstawień kukiełkowych.

Do wspólnej wędrówki po bajkowym świecie udali się w 2011 roku z nami przeróżni bohaterowie: Rumcajs, Pingwin Pik-Pok, Mis Paddington, Listonosz Pat, Miś Colargol, Bob Budowniczy, Wilk i Zając, Bolek i Lolek, Krokodyl Gienio, Muminki, Kiwaczek, Plastuś, Żwirek i Muchomorek, Koziołek  Matołek, Smerfy, Gąska Balbinka, Piaskowy Dziadek, Bałwanek Bouli, Pampalini. Wspólnie świętowaliśmy urodziny Kubusia Puchatka, Pszczółki Mai i Jacka i Agatki.

Czas spędzony w Muzeum Dobranocek to niezapomniane chwile dla najmłodszych, na które czekają przeróżne atrakcje w postaci książek, ciekawych eksponatów muzealnych, zabaw animacyjnych, przedstawień kukiełkowych, zagadek, konkursów, a także wspólnego śpiewania.

Liczymy, że w nadchodzącym 2012 roku będziemy mogli kontynuować równie owocną współpracą z Muzeum Dobranocek, a zaszczepiona w dzieciach miłość do książek i ich bohaterów zostanie zabrana w dorosłe życie.