Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

OD BAJKI DO DOBRANOCKI - czwartkowe seanse głośnego czytania w Muzeum Dobranocek - podsumowanie

23-12-2011

Od bajki do dobranocki - seanse głośnego czytania Muzeum Dobranocek
ze zbiorów Wojciecha Jamy w 2011 roku

 

         Już od blisko trzech lat Oddział dla Dzieci i Młodzieży wspólnie z Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie organizuje spotkania głośnego czytania „Od bajki do dobranocki”. Systematycznie, przez cały rok, dwa razy w miesiącu, w czwartkowe przedpołudnia kreujemy teatr wyobraźni – zapraszamy dzieci w bajkową podróż z bohaterami najpiękniejszych bajek i dobranocek.
 

Każde spotkanie to prawdziwa i niezapomniana uczta pełna wrażeń dla młodych miłośników książek i dobranocek. Uczestniczące w seansie głośnego czytania dzieci z zachwytem słuchają wybranych tekstów o popularnych bohaterach dziecięcej literatury, oglądają muzealne eksponaty, slajdy w dawnej technologii. Wielkim zainteresowaniem cieszy się także projekcja przeźroczy oraz filmów i animowanych i przedstawień kukiełkowych.


Do wspólnej wędrówki po bajkowym świecie udali się w 2011 roku z nami przeróżni bohaterowie: Rumcajs, Pingwin Pik-Pok, Mis Paddington, Listonosz Pat, Miś Colargol, Bob Budowniczy, Wilk i Zając, Bolek i Lolek, Krokodyl Gienio, Muminki, Kiwaczek, Plastuś, Żwirek i Muchomorek, Koziołek  Matołek, Smerfy, Gąska Balbinka, Piaskowy Dziadek, Bałwanek Bouli, Pampalini. Wspólnie świętowaliśmy urodziny Kubusia Puchatka, Pszczółki Mai i Jacka i Agatki.

Czas spędzony w Muzeum Dobranocek to niezapomniane chwile dla najmłodszych, na które czekają przeróżne atrakcje w postaci książek, ciekawych eksponatów muzealnych, zabaw animacyjnych, przedstawień kukiełkowych, zagadek, konkursów, a także wspólnego śpiewania.

Liczymy, że w nadchodzącym 2012 roku będziemy mogli kontynuować równie owocną współpracą z Muzeum Dobranocek, a zaszczepiona w dzieciach miłość do książek i ich bohaterów zostanie zabrana w dorosłe życie.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: