Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

BAJKA POD CHOINKĘ - spotkanie z bohaterami książek dla dzieci

21-12-2011

Bajka pod choinkę – zabawy z popularnymi bajkowymi bohaterami

 

               Na spotkanie pełne niespodzianek, konkursów i gier oraz głośne czytanie bajek mogły się wybrać dzieci w dniu 18 grudnia 2011 r. do Kina Helios w Rzeszowie. W akcji promującej czytanie oraz instytucje, które propagują ideę ten sposób aktywności wzięły udział pani Renata Dziepak – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie, czyli Czarodziejka Bajka oraz pani Katarzyna Lubas z Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie pełniąca rolę Wróżki Dobranocki.  

Atrakcją zajęć „Bajka pod choinkę” był także różowy, bardzo sympatyczny Smok Novuś  w rolę którego wcieliła się z pani Halina Felusiak z Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Smok uwielbiający książki zachęcał dzieci do tańca a następnie do różnorodnych zabaw i poznawania przygód literackich i dobranockowych bohaterów.

Razem z dziećmi uważnie wysłuchał fragmentów opowiadania o Reksiu mieszkającym na wiejskim podwórku. Pomagał maluchom odgadywać zagadki dotyczące popularnych bohaterów bajek mieszkających na bibliotecznych półkach i w muzealnych gablotach. Do Kina przybył Baltazar Gąbka, Bolek i Lolek, Kot Filemon i Bonifacy, Pszczółka Maja, Miś Uszatek i Smerfy. Dużym wyzwaniem, nie tylko dla maluchów było odgadywanie melodii dobranockowych, ale z pomocą rodziców udało je wszystkie rozpoznać.

Uczestnicy zabaw uzupełniali też brakujące słowa do znanych wierszy, rozwiązywali rebusy. Kolejną z atrakcji był także taniec-połamaniec, czyli smok-dance, który wywołał falę wesołości wśród dzieci.

Wszyscy chętni mogli również obejrzeć niespotykane projekcje filmowe na przeźroczach, które mają niepowtarzalny klimat i zachęcają do sięgania po kultowe dobranocki, nieco już dzisiaj zapomniane przez młodsze pokolenie.

Warto było starać się, aktywnie rywalizować i zdobywać punkty podczas całego programu mini turnieju, bo na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez WiMBP, Muzeum Dobranocek oraz Kino Helios.
 

Niedzielne, przedświąteczne spotkanie pod choinką  z bohaterami bajek było promocją czytelnictwa literatury dziecięcej, propozycją przyjemnego spędzenia świątecznego czasu i zachętą do częstego obcowania z literaturą.
Mamy nadzieję, także, że
to nietypowe przedsięwzięcie pomoże pobudzić wyobraźnię i kreatywność dzieci oraz ukształtuje nawyk czytania i zbuduje emocjonalną więź z biblioteką.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: