Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

WCZORAJ i DZIŚ POTRZEBNY NAM MIŚ - Oddział dla Dzieci i Młodzieży

02-12-2011

Wczoraj i dziś potrzebny nam  MIŚ! – zabawy  z Pluszakami z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

 

        Listopad w bibliotece to czas poświęcony misiom, dlatego też, jak co roku zaprosiliśmy wiele zorganizowanych grup na wspólne zabawy z ulubieńcami dzieci. Tradycyjnie prym w zabawach wiodły nasze biblioteczne Misie: Czytuś, Muzyś, Plastyś i Urwiś, pełniące bardzo odpowiedzialną rolę asystentów.


Na każdym spotkaniu po przywitaniu się „na misia”, odśpiewaniu „Stu lat” dzieci składały życzenia świętującym Misiom: dużo radości, słodkości, aby kochały je wszystkie dzieci i aby pisano o nich coraz więcej bajek... Uczestnicy misiowych spotkań bardzo chętnie dzielili się barwnymi historiami o swoich pluszakach.
 

Podczas zajęć dzieci razem z Czytusiem odwiedziły magiczny świat ukryty w bajkach, zapoznały się z działaniem bajkoczytacza, przeglądały książki popularnonaukowe w poszukiwaniu informacji o pierwowzorach naszych przytulanek, a więc niedźwiedziach, próbowały również swoich sił w tworzeniu pięknych opowiadań o Kubusiu Puchatku i jego Przyjaciołach ze Stumilowego Lasu. Ponadto Miś Czytuś dokonał prezentacji ciekawych książek, jakie można znaleźć w naszej bibliotece. Wspaniały świat muzyki odkrywał przed dziećmi Miś Muzyś, zapraszając do wspólnej zabawy przy piosence „Jadą, jadą Misie” oraz konkurencji muzycznej „Jaka to melodia?” z misiowymi utworami znanych dobranocek. Do rozwijania talentów plastycznych zachęcał Miś Plastyś, proponując rysowanie „kołeczkowego Misia” i upiększania innych kolorowanek. Jak zwykle najbardziej rozrywkowy okazał się Miś Urwiś, który opowiadał dowcipy, zadawał mnóstwo zagadek, zorganizował kalambury i zachęcał do obudzenia starego, mocno śpiącego niedźwiedzia.


Łącznie w zajęciach wzięło udział 165 miłośników misiów.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: