Archiwum wydarzeń 2011

WCZORAJ i DZIŚ POTRZEBNY NAM MIŚ - Oddział dla Dzieci i Młodzieży

02-12-2011

Wczoraj i dziś potrzebny nam  MIŚ! – zabawy  z Pluszakami z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

Listopad w bibliotece to czas poświęcony misiom, dlatego też, jak co roku zaprosiliśmy wiele zorganizowanych grup na wspólne zabawy z ulubieńcami dzieci. Tradycyjnie prym w zabawach wiodły nasze biblioteczne Misie: Czytuś, Muzyś, Plastyś i Urwiś, pełniące bardzo odpowiedzialną rolę asystentów.

Na każdym spotkaniu po przywitaniu się „na misia”, odśpiewaniu „Stu lat” dzieci składały życzenia świętującym Misiom: dużo radości, słodkości, aby kochały je wszystkie dzieci i aby pisano o nich coraz więcej bajek... Uczestnicy misiowych spotkań bardzo chętnie dzielili się barwnymi historiami o swoich pluszakach.

Podczas zajęć dzieci razem z Czytusiem odwiedziły magiczny świat ukryty w bajkach, zapoznały się z działaniem bajkoczytacza, przeglądały książki popularnonaukowe w poszukiwaniu informacji o pierwowzorach naszych przytulanek, a więc niedźwiedziach, próbowały również swoich sił w tworzeniu pięknych opowiadań o Kubusiu Puchatku i jego Przyjaciołach ze Stumilowego Lasu. Ponadto Miś Czytuś dokonał prezentacji ciekawych książek, jakie można znaleźć w naszej bibliotece. Wspaniały świat muzyki odkrywał przed dziećmi Miś Muzyś, zapraszając do wspólnej zabawy przy piosence „Jadą, jadą Misie” oraz konkurencji muzycznej „Jaka to melodia?” z misiowymi utworami znanych dobranocek. Do rozwijania talentów plastycznych zachęcał Miś Plastyś, proponując rysowanie „kołeczkowego Misia” i upiększania innych kolorowanek. Jak zwykle najbardziej rozrywkowy okazał się Miś Urwiś, który opowiadał dowcipy, zadawał mnóstwo zagadek, zorganizował kalambury i zachęcał do obudzenia starego, mocno śpiącego niedźwiedzia.

Łącznie w zajęciach wzięło udział 165 miłośników misiów.