Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

NA CZTERECH ŁAPACH - spotkanie z bajkowymi zwierzakami - Oddział dla Dzieci i Młodzieży

02-12-2011

Na czterech łapach  - spotkanie z bajkowymi zwierzakami

 

         Zarówno biblioteka jak i księgarnia to miejsce, gdzie dzieci mogą odkrywać wspaniały świat zadrukowanych stronic, dlatego też postanowiliśmy połączyć siły. Spotkanie „Na czterech łapach”w Księgarni Nova przy ul. Słowackiego 16, w dniu 30 listopada 2011r. przeprowadziła pani Renata Dziepak – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP  w Rzeszowie.

Inspiracją dla spotkania w księgarni była seria wzruszających książek o przyjaźni dzieci ze zwierzętami „Zaopiekuj się mną”. Książki o kotkach i pieskach wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród  najmłodszych a oprócz świetnej zabawy ich największą zaletą jest to, że uwrażliwiają dzieci na los zwierząt.

Na rozgrzewkę wszystkie dzieci wybrały się na bezkrwawe łowy i z lornetką wypatrywały śladów dzikich zwierząt w lesie, na pustyni a nawet w dżungli. Naśladowały również ruchy drapieżnych kotów, ciężkich hipopotamów, wijących się wężów…

Następnie przedszkolaki wygodnie usadowiły się na poduszkach i z wielkim zainteresowaniem śledziły historię dziewczynki z książki „Mały Rubi w tarapatach”, która pragnie dostać pieska, jako najwspanialszy, wymarzony prezent pod choinkę.

Nasi sympatycy czworonogów odgadywali przeróżne zagadki literackie, bawili się w kalambury, poznawały przysłowia. Świetnie poradzili sobie również z rozpoznaniem kształtów plastikowych figurek zwierząt pomimo zasłoniętych oczu oraz z wymyślaniem historii pasujących do wylosowanych ilustracji.

W trakcie zabaw dzieci w nagrodę za dobre odpowiedzi otrzymywały zakładki do książek a zwycięzcy, którzy mogli pochwalić się ich największą liczbą zostali obdarowani książkami. Wszyscy uczestnicy zabaw otrzymali też karnawałowe maski: dziewczynki pięknych motyli, a chłopcy rozbójników. O nagrody dla dzieci zadbały panie z Księgarni Nova, którym serdecznie dziękujemy za wspólne zajęcia.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: