Archiwum wydarzeń 2011

Koziołek mądra głowa - zajęcia edukacyjne w cyklu Wędrujące dobranocki

„W Pacanowie kozy kują

więc Koziołek, mądra głowa,

błąka się po całym świecie,

aby dojść do Pacanowa”.

Wędrujący po całym świecie Koziołek Matołek zawitał 24 listopada 2011 r. do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie. W rolę Koziołka wcieliła się zaprzyjaźniona z postaciami bajkowymi oraz z naszą biblioteką pani Katarzyna Lubas – kierownik Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Na spotkanie z cyklu Wędrujące Dobranocki przybyli uczniowie klas zerowych ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rzeszowie.

Przy melodii z dobrze znanej  dobranocki Koziołek dziarsko wkroczył do Biblioteki. Dzieci powitały go gromkimi brawami Założyły przygotowane specjalnie dla nich maski koziołków z rogami i bródkami, bo chciały utożsamić się z bohaterem. Przysporzyło im to wiele radości.

Nasz Koziołek Mądra Głowa przygotował dla uczestników spotkania mnóstwo atrakcji, były zagadki, przysłowia i oczywiście opowieści o niezwykłych przygodach Koziołka Matołka. Aby zachęcić dzieci do czytania o sympatycznym bohaterze bajki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza pani Renata Dziepak – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przeczytała fragment „120 przygód Koziołka Matołka”.

Dzieci zobaczyły też krótki film o Europejskim Centrum Bajek w Pacanowie i usłyszały o atrakcjach, jakie tam na nie czekają, pani Katarzyna zapraszała również do odwiedzenia Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

Na zakończenie koziołkowego spotkania obejrzeliśmy przezabawne filmy o Koziołku Matołku pod tytułem „Żeby kózka nie skakała” oraz „Na szosie”.