Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18530001 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2008

Szarady kryminalne z Baker Street 221 b - spotkanie DKK

25-10-2008

W sobotę 25 października 2008 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się ostatnie spotkanie nastolatek z Dyskusyjnego Klubu Książki w ramach tegorocznej, drugiej już edycji projektu Instytutu Książki i WiMBP w Rzeszowie. Przez ostatnich dziewięć miesięcy czytelniczki raz w miesiącu spotykały się wraz z moderatorem, Renatą Dziepak, by dyskutować o literaturze, a tegorocznym spotkaniom towarzyszyło hasło: Godzinami o książkach.

 

Temat ostatniej dyskusji różnił się od tych poprzednich. Chcąc nieco odejść od klimatów młodzieżowej powieści obyczajowej klubowiczki postanowiły przeczytać, a następnie porozmawiać o książce Znak Czterech  autorstwa Artura Conana Doyle’a – przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznej.

 

Legendarne przygody najsłynniejszego detektywa świata, który ze swą fajką i charakterystyczną czapeczką prowadzi tajemnicze śledztwa bardzo spodobały się nastoletnim czytelniczkom i jest to dowód na to, że bestsellery naszych dziadków a nawet pradziadków wciąż robią wielkie wrażenie.

 

Znak czterech to historia, której główną bohaterką jest angielka Mary Morstan. Już od dziesięciu lat Mary, w dniu rocznicy tajemniczego zniknięcia swego ojca, otrzymuje anonimową przesyłkę. Zwykle jest to drogocenna perła. Tym razem jednak nadawca wysyła list z propozycją spotkania. Kobieta prosi o pomoc detektywa Sherlocka Holmesa oraz jego wiernego przyjaciela doktora Watsona, a gdy do akcji wkracza ten duet czytelnik nie może się nudzić.

 

Na nastolatkach z DKK bohater nieśmiertelnych opowieści – genialny detektyw zrobił duże wrażenie. Imponował im tym, że zajmował się sprawami, których już nikt nie był w stanie rozwiązać, nawet sam Scotland Yard, za to, że wychodził cało nawet z największych opresji, mając często trudnych przeciwników, podziwiały go za jego żelazną logikę wspomaganą wszechstronną wiedzą.

 

Znak czterech – zdaniem większości klubowiczek – to świetna książka, w której nieprzewidywalny rozwój wypadków i perfekcyjność działania bohaterów miesza się z dobrym angielskim humorem. Ponadto Holmes rzuca prawdziwe wyzwanie przenikliwości i spostrzegawczości czytelnika. Wszystkie te elementy to bez wątpienia przepis na bestseller.

 

Tym, którzy nie spotkali się jeszcze z charyzmatyczną postacią Sherlocka Holmesa, jego przyjaciela Watsona i szaradami kryminalnymi, które rozwiązali, nastolatki z DKK polecają:

 

  • „Znak Czterech to interesująca przygoda dla wielbicieli powieści kryminalnych” (Monika)
  • „Nie czytałam wcześniej książek Arthura Conana Doyle, teraz to nadrobię, bo zaimponował mi główny bohater. Wszystkich zachęcam do lektury !!! ” (Aneta)
  • „Uwielbiam Holmesa, jego inteligencję, tok myślenia, wnioskowanie. Książka trzyma w napięciu…przy tym mam dobrą zabawę” (Paulina)
  • „Chociaż nie przepadam za powieściami kryminalnymi, historie Baker Street 221 są wyjątkowe i warto je przeczytać. Polecam” (Weronika)

 

Wszystkie czytelniczki Dyskusyjnego Klubu Książki otrzymały przygotowane dla nich Dyplomy zawierające podziękowanie za aktywny udział w tegorocznych spotkaniach i ciekawych literackich klubowych dyskusjach oraz drobne nagrody niespodzianki. Wyraziły również ochotę na uczestnictwo w kolejnej edycji spotkań.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: