Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558463 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2008

„Opowiedz coś jeszcze Kochany Misiu…” - Światowy Dzień Pluszowego Misia

25-11-2008

Miś to ulubiona zabawka dzieci. 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzięki temu pluszowi ulubieńcy dzieci już od kilku lat mają swoje święto i z pewnością w pełni na nie zasługują. Bo Pluszowy Miś to niezwykła zabawka pełna ciepła i bezpieczeństwa. To najlepszy przyjaciel, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebujemy, kiedy jest nam smutno. Nigdy nie sprawi przykrości, można powierzyć mu swoje radości i smutki, a gdy trudno zasnąć wystarczy się do niego przytulić i zaraz przychodzi upragniony sen.

 

Aby uczcić święto Pluszowego Misia Oddział dla Dzieci i Młodzieży przygotował specjalnie na tę okazję zajęcia edukacyjno-rozrywkowe ph. „Opowiedz coś jeszcze Kochany Misiu…”. Zainteresowanie imprezą było duże, dlatego nie tylko 25 listopada, ale też przez kilkanaście innych dni tego miesiąca Bibliotekę odwiedzały grupy dzieci z rzeszowskich szkół podstawowych i przedszkoli, które darzą ogromną sympatią pluszowe misiaczki.

 

Urodziny Pluszowego Misia świętowali z nami: przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 2 oraz Nr 7, uczniowie czterech klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 3, a także pierwszaki ze Szkoły Podstawowej Nr 10, 12, Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1, Szkoły Podstawowej w Kielanówce, miłośnicy miśków z kl. II Szkoły Podstawowej Nr 3 i 12 , trzecioklasiści ze szkoły Podstawowej nr 12, 17 oraz Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1.

 

Łącznie w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanych w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży wzięło udział 334 dzieci.

 

Wszystkie maluchy uczestniczące w zajęciach przynosiły do Biblioteki swoje ulubione pluszaki. Każde z nich przedstawiało swojego Misia podając jego imię. Niektórzy z małych uczestników opowiadali różne historie związane z ich pluszowymi pupilami. Można było usłyszeć różne opowieści o tym, w jaki sposób Misie trafiły do dzieci, jakie przygody je spotkały, gdzie pluszaki podróżowały ze swoimi właścicielami itp.

 

Biblioteczne Pluszowe Misie: CZYTUŚ, PLASTUŚ, MUZYŚ I URWIŚ zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Każdy z nich miał przygotowaną niespodziankę dla swoich miłych gości. Książkowy mol CZYTUŚ zaprosił wszystkich milusińskich do wysłuchania pięknej bajki pt. „Śnieżny Miś”. Utalentowany artystycznie PLASTUŚ nauczył wszystkie dzieci jak łatwo i szybko narysować Misia, zainteresowanym dzieciakom udzielał też praktycznych wskazówek jak namalować Misia na spacerze, na pikniku i Misia w czasie zabawy. Obdarzony ładnym głosem MUZYŚ zachęcił małych uczestników spotkania do wspólnego śpiewania, oczywiście piosenek, które opowiadają o sympatycznych Misiach. Natomiast jubilat URWIŚ – bardzo towarzyski, a przy tym ruchliwy i energiczny bawił tematycznymi żartami oraz zaproponował wesołą zabawę muzyczno- ruchową.

 

Dzięki gościnności i pomysłowości uroczych jubilatów wszystkie dzieci znakomicie się bawiły na urodzinach Pluszowych Misiów. Pożegnały się z Pluszowymi Misiami mieszkającymi w Bibliotece i prosiły je by nie zapomniały o nich organizując przyjęcie urodzinowe za rok.

 

Na zakończenie spotkania Czytuś zachęcał wszystkie dzieci do wypożyczania opowiadań, wierszy i bajek, których bohaterami są Misie, a literackie Misie były mu za to bardzo wdzięczne.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: