Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558553 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2008

Co nosisz w sercu … - wieczór andrzejkowy Czytelników z Klasą

29-11-2008

Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie zaprosił swoich czytelników na wieczór pełen wróżb i magii. W wigilię Św. Andrzeja, 29 listopada 2008 roku, Biblioteka stała się miejscem wypełnionym dobrą zabawą dostarczającą wszystkim wielu miłych przeżyć i emocji. Ten magiczny i tajemniczy wieczór był okazją do poznania tradycyjnych i tych mniej znanych wróżb andrzejkowych. Uczestnicy spotkania próbowali, trochę dla zabawy a trochę na serio, uchylić rąbka tajemnicy swojej przyszłości. Wykazali się przy tym dużą inwencją twórczą, sami tworząc bardzo ciekawy i różnorodny program wieczoru andrzejkowego, który rozbudził w nich ciekawość i chęć poznawania ludowej tradycji.

 

Uczestnicy Andrzejek wystąpili w przygotowanych specjalnie na tę okazję przebraniach. Dekorując Bibliotekę nie zapomnieli o odpowiednim naświetleniu. Przytłumione sztuczne światło wywołało nastrój sprzyjający wróżbom. Była też sącząca się w tle muzyka grecka wprowadzająca klimat tajemniczości. Gospodynią wieczoru była pani Renata Dziepak, a rolę głównej wróżki pełniła Gabrysia Wywrocka. Wróżka miała specjalny kącik, umożliwiający jej swobodne wykonywanie swoich zadań. Taka organizacja bardzo uatrakcyjniła wieczór. Wróżka Gabrysia zaproponowała uczestnikom wieczoru kilka bardzo ciekawych i oryginalnych wróżb andrzejkowych. Jedna z nich polegała na wybraniu czterech liczb z określonego ciągu. Pierwsza z liczb oznaczała numer regału w wypożyczalni Biblioteki, druga liczba oznaczała miejsce książki na tym regale (np. 15 książka zaczynając liczenie od górnej półki), trzecia liczba była stroną wybranej książki natomiast czwarta oznaczała wers na tej stronie. Odszukany wiersz na tej stronie był właśnie wróżbą andrzejkową.

 

To tylko jedna z bardzo wielu propozycji wróżki. Nie zabrakło też oczywiście tradycyjnego lania wosku, wróżby z butami, kartami klasycznymi czy wróżenia z fusów. Pozostali uczestnicy spotkania uatrakcyjnili wieczór andrzejkowy przedstawiając śmieszne sceny kabaretowe, skecze oraz krótkie formy dramy. Klaudia i Kasia przedstawiły scenkę teatralną o sprowadzającej nieszczęścia Babie Joli oraz o wpychającym nos w nie swoje sprawy Wrednym Typie.

 

Przygotowały też dla każdego własnoręcznie upieczone ciasteczka z nadzieniem- niespodzianką w postaci karteczek ze złotymi myślami. Natomiast duet Paulina i Weronika zaprezentował m. in. piosenkę kabaretową Jestem biedronką oraz Hej, czy Ty wiesz? Każdy z czytelników mógł również wziąć udział w losowaniu sentencji i aforyzmów, które miały określić przyszłość losującego, skłonić do refleksji lub wskazać pewną drogę postępowania w życiu.

 

Wieczór andrzejkowy w Bibliotece miał bogaty program oraz pełną tajemnicy i humoru atmosferę. Za sprawą czarodziejskiej mocy wszyscy bawili się wyśmienicie.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: