Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18545625 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2008

„Pojedziemy w cudny kraj…” cykl zajęć towarzyszący ekspozycji z okazji 150-lecia powstania Kolei w Rzeszowie

03-12-2008

Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie dla wszystkich grup przedszkolnych i szkolnych zwiedzających wystawę kolekcjonerską rzeszowskich multihobbystów „Stoi na stacji lokomotywa…” przygotował zajęcia edukacyjne „Pojedziemy w cudny kraj…”. Temat zajęć dotyczył podróżowania pociągiem, funkcjonowania stacji kolejowej. Ponadto spotkania miały na celu popularyzowanie utworów dla dzieci, w których pojawia się motyw związany z kolejnictwem.

 

Po obejrzeniu eksponatów tworzących wystawę dzieci uczestniczące w zajęciach mogły udać się w ciekawą podróż pociągiem. Zanim wyruszyły w nieznane ustawiały się w kolejce przed kasą biletową, by kupić bilet. Miały do wyboru trzy rodzaje kolejowych biletów, w trzech różnych kolorach. Oznacza to, że mali pasażerowie udali się w podróż trzema różnymi pociągami, które zawiozły je do różnych zakątków na ziemi. Pociąg „Przygoda” zawiózł dzieci do lasu, pociąg „Fantazja” do stolicy Polski, a podróżni pociągu „Słoneczko” dotarli aż do Afryki. Nie była to oczywiście prawdziwa podróż prawdziwym pociągiem, ale taka pół żartem-pół serio.

 

Aby wszystkie dzieci mogły się przekonać o tym, że podróże naprawdę kształcą zaproponowano im zabawę z książkami podróżniczymi i przewodnikami geograficznymi opisującymi miejsca, do których przybyli.

 

Pasażerowie pociągu „Przygoda” zgłębiali tajniki lasu, poznawali żyjące tam zwierzęta, ptactwo leśne, ponadto podziwiali pięknego leśnego krajobrazu.

Mali podróżni, którzy przyjechali na wycieczkę do Warszawy starali się dowiedzieć jak najwięcej o stolicy Polski, a szczególnie o jej najważniejszych zabytkach. Zdobytymi informacjami dzielili się z pozostałymi pasażerami zachęcając ich gorąco do odwiedzenia tego pięknego miasta.

 

Wszystkie dzieci podróżujące pociągiem „Słoneczko” był nieco zmęczone bardzo długą podróżą do Afryki J ale nie zabrakło im chęci i energii by poznać ten niezwykle ciekawy i egzotyczny kontynent. Dzięki interesującym książkom dowiedzieli się m. in. gdzie jest położona Afryka, kto ją zamieszkuje, jakie zwierzęta tam żyją. Dotarli też do wielu ciekawostek z życia plemion afrykańskich.

 

W drugiej części spotkania mali uczestnicy poznawali wiersze i opowiadania dla dzieci, w których jest mowa o podróżowaniu pociągiem, o stacji kolejowej, dworcu PKP itp. Same też wymieniały znane im utwory, w których pojawia się ten temat. Najczęściej przytaczały „Lokomotywę” Juliana Tuwima, „O psie który jeździł koleją” Romana Pisarskiego”, fragmenty przygód Misia Uszatka czy Bolka i Lolka.

 

Na zakończenie wszyscy mali pasażerowie mogli wysłuchać wiersza Wandy Chotomskiej pt. „Bilet” w wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej.

 

W podróż pełną niesamowitych przygód udało się z nami łącznie 266 dzieci. Byli to: uczniowie klasy II i III Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1, uczniowie czterech klas II oraz czterech klas III Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Publicznego Nr 7.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: