Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2006

Przyjedź do nas Mikołaju

15-12-2006

Dzień 6 grudnia jest świętem wszystkich dzieci, dniem pełnym radości, oczekiwania i nadziei. Kojarzy się ze śniegiem, choinką i prezentami. Według tradycji owe prezenty przynosi święty Mikołaj, którego kochają nie tylko dzieci. Ma on długą siwą brodę, siwe włosy, piękny czerwony płaszcz, czerwoną czapkę, worek pełen prezentów, a przybywa z dalekiej Laponii. Wszyscy czekają na ten dzień z utęsknieniem.

 

Oddział dla Dzieci i Młodzieży, pamiętając w tym wyjątkowym czasie o wszystkich dzieciach, nie tylko o swoich czytelnikach, zaprosił małych milusińskich na popołudniowe spotkanie zatytułowane „Przyjedź do nas Mikołaju”. Odbyło się ono w ramach cyklu „Nocą, gdy gwiazdy migoczą…”.

 

Wreszcie nadszedł upragniony dzień. Dzieci przybyły bardzo licznie, najmłodszym towarzyszyli rodzice. Miejscem spotkania była pięknie udekorowana sala audiowizualna. Chcieliśmy, aby to spotkanie pozostało na długo w pamięci naszych gości i nie ograniczyło się tylko do przyjęcia prezentów od świętego Mikołaja, dlatego też zaproponowano różne zabawy, które miały formę turnieju drużynowego. Oprócz zadań skierowanych do drużyn czytano historie świąteczne, m.in. „Nadchodzi Mikołaj”, wiersze o świętym Mikołaju, o zimie, śpiewano piosenki o ulubionym Świętym wszystkich dzieci. Zabawie towarzyszyła bajkowa sceneria, a świat baśni tego wieczoru urzeczywistnił się dzięki nastrojowi panującemu tego dnia w Oddziale. Radości nie było końca. Dzieci z uśmiechem opuszczały Bibliotekę.

 

Ciepła i magiczna atmosfera Mikołajek nie opuściła naszej biblioteki 6 grudnia. W kolejnych dniach (7-15 grudnia) odwiedzały nas liczne grupy dzieci z wielu szkół w Rzeszowie, które też miały okazję uczestniczyć we wspaniałej zabawie. Dla nich Mikołaj również przygotował upominki.
Były to :
Klasa I a Sz. P. Nr 3
Klasa I b Sz. P. Nr 3
Klasa I c Sz. P. Nr 3
Klasa I d Sz. P. Nr 3
Klasa III a Sz. P. Nr 10
Klasa II b Sz. P. Nr 10
Klasa II c Sz. P. Nr 10
Klasa I Z. Sz. Muz. Nr 1
Klasa II Z. Sz. Muz. Nr 1

 

Łącznie we wszystkich zabawach świątecznych uczestniczyło 252 dzieci.


Oto niektóre propozycje konkurencji drużynowych, jakie czekały na dzieci w tych dniach w Bibliotece : rzut „kulą śniegową” do czapki Mikołaja, układanie puzzli świątecznych, tworzenie wiersza o Mikołaju, taniec z pluszowym Mikołajem, wyścig reniferów, układanie fantazyjnego menu na przyjęcie mikołajkowe, wspólne rysowanie postaci Mikołaja, krótkie inscenizacje teatralne przedstawiające spotkanie z ukochanym Świętym.

 

Zabawy i prezenty sprawiły dzieciom wiele radości. Wszystkie prosiły Świętego z brodą, by pamiętał o nich w przyszłym roku...
HOO HOO HOO HOO – DO ZOBACZENIA ZA ROK – obiecał Mikołaj.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: