Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18874288 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2019

Co przynosi nam Pani Jesień - relacja z Punktu bibliotecznego Filii nr 9

09-12-2019

Co przynosi nam Pani Jesień
- relacja z Punktu bibliotecznego Filii nr 9

 

W dniach 24.09, 26.09, 3.10, 4.10, 8.10, 22.10 i 14.11. w bibliotece odbyły się zajęcia o tematyce jesiennej dla dzieci z pobliskich przedszkoli.

Na początku naszego spotkania przedszkolaki wysłuchały wierszy Bożeny Formy pt. ”Jesienne liście”, „W ogrodzie” i „Jesień w sadzie”, a także wiersza Stanisławy Kopiec „W lesie”. Następnie porozmawialiśmy o tym, czym charakteryzuje się jesień i jakie zmiany zachodzą w tym czasie w przyrodzie. Później dzieci wysłuchały krótkich opowiadań autorstwa Bożeny Formy pt. ”A jesienią bywa tak” i „Jesień zawitała do lasu”, po czym odpowiadały na pytania dotyczące tekstu - jak wyglądała Pani Jesień, którą spotkała na spacerze bohaterka oraz, jakie dary przyniosła dzieciom do przedszkola. Rozmawialiśmy też o tym, jak ludzie i zwierzęta przygotowują się na długi czas zimy, a także, w jaki sposób możemy pomóc przetrwać zwierzętom i ptakom ten trudny dla nich czas. Przedszkolaki mogły też oglądnąć dary jesieni zgromadzone w koszyku - kasztany, żołędzie, szyszki, jarzębinę, orzechy, liście, jak również różne owoce i warzywa. Po czym przyszedł czas na ciekawe zadanie - segregację darów jesieni. Dzieci przyporządkowywały je do odpowiednich kategorii - warzywa, owoce, drzewa i krzewy oraz grzyby- z podziałem na grzyby jadalne i trujące. Przedszkolaczki mogły sprawdzić także swoją wiedzę na temat pięknej pory roku, jaką jest jesień odgadując zagadki oraz rozwiązując mały quiz. Jedna z grup miała za zadanie zgadnąć, jaki dar jesieni wylosowała wybrana osoba jedynie przy pomocy zmysłu dotyku i węchu, co sprawiło im wielką frajdę. Był również czas na zabawę. Dzieci dobrane w trójki udawały wiewióreczki, które gromadzą zapasy na zimę, po czym na sygnał prowadzącego powracały do swoich dziupli.


Na zakończenie zajęć dzieci malowały kredkami lub farbami – jak wyobrażają sobie Panią Jesień.

 

Monika Samolewicz
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: