Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2019

"Przybądź do nas św. Mikołaju" - zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I - relacja z Filii nr 9

09-12-2019

“Przybądź do nas św. Mikołaju”
- zajęcia edukacyjne dla ucz
niów klas I - relacja z Filii nr 9

Jak co roku 6 grudnia obchodzimy dzień św. Mikołaja. Jest to czas szczególny dla wszystkich dzieci, które oczekują pierwszych prezentów spod zielonej choinki. Do Biblioteki Filii nr 9 św. Mikołaj zawitał już 4 i 5 grudnia. W tych dniach odbyły się zajęcia biblioteczne dla uczniów klas pierwszych SP nr 17.

Na początku dzieci posłuchały prawdziwej legendy o  św. Mikołaju, biskupie z Miry. Ta znana wszystkim postać pokazuje, ile radości można dać drugiemu człowiekowi obdarowując go dobrym słowem, czy też małym podarunkiem. Po krótkim omówieniu legendy uczestnicy wykonali prace plastyczne w postaci św. Mikołaja. Poprzez tą zabawę dzieci poznawały figury geometryczne oraz sposoby łączenia elementów w pary. Mali plastycy odkrywali także swoje zdolności manualne. Na końcu zajęć dzieci z chęcią rozwiązały krzyżówkę o tematyce świątecznej.

Przed opuszczeniem biblioteki pierwszoklasiści zabrali ze sobą słodkie upominki pozostawione przez św. Mikołaja.

Urszula Szarek

-----------------------------------------------------------------------------------------------