Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2019

Jesienne spotkania z dziećmi w Filii nr 9 – relacja

13-11-2019

Jesienne spotkania z dziećmi w Filii nr 9 – relacja

W dniach 2, 18 i 21 października, w naszej bibliotece gościliśmy uczniów klas pierwszych SP17, a także grupę wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rzeszowie na zajęciach o tematyce jesiennej. Rozmawialiśmy o przemianach zachodzących w przyrodzie wśród roślin i zwierząt o tej porze roku, a także o tym: „Jak ludzie i zwierzęta przygotowują się do zimy”. Dzieci chętnie odgadywały jesienne quizy i zagadki i wzięły udział w zabawie: „Prawda, czy fałsz” z podziałem na drużyny.

W dalszej części zajęć, choć pogoda za oknem jeszcze dość łaskawa, rozmawialiśmy sobie na temat przygotowań ludzi i zwierząt do nadejścia zimy. Na wstępie dzieci wysłuchały uważnie wiersza pt.: „W spiżarni”, zwracając uwagę na produkty i przetwory występujące w tekście. Kolejny tekst, który czytaliśmy wspólnie, pt.: „Kłopoty wiewiórki Basi”, był wstępem do dyskusji na temat zwierząt i ich sposobów na przetrwanie zimy, po czym dzieci wskazywały na podstawie umieszczonych na tablicy korkowej ilustracji, które zwierzęta nie przesypiają zimy, a które zapadają w sen zimowy. Na zakończenie odbył się „Turniej dziesięciu pytań”, w którym mali uczestnicy korzystając z zebranych w trakcie spotkań wiadomości, bezbłędnie odpowiadali na pytania, dotyczące omawianych treści.

Maria Kozioł

------------------------------------------------------------------------