Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
22048723 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2014

BARWY ZIMY W BLASKU BETLEJEMSKIEJ GWIAZDY – spotkanie opłatkowe w Filii nr 9 – relacja

19-12-2014

 

BARWY ZIMY W BLASKU BETLEJEMSKIEJ GWIAZDY

- spotkanie opłatkowe

- Filia nr 9

 

Spotkanie opłatkowe to zapowiedź zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które są przeżyciem duchowym łączącym rodziny, przyjaciół i bliskich. Są oczekiwaniem na przyjście Dzieciątka w betlejemskiej grocie. W ten nastrój radosnego oczekiwania wprowadzają nas rozświetlone światełkami neonów ulice Rzeszowa, a także miłe spotkania w gronie przyjaciół.

 

Aby pozostać w tym klimacie i uczcić ten szczególny czas, 15 grudnia 2014 r. zorganizowaliśmy wraz z serdecznymi przyjaciółmi Filii nr 9, członkami RSTK-u w Rzeszowie właśnie taki uroczysty wieczór, według scenariusza Pani Jadwigi Kupiszewskiej, która poprowadziła to spotkanie. Na wstępie Pani Jadwiga Kupiszewska serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych, nawiązała w kilku słowach do tradycji obchodów Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia, podkreślając ich szczególne znaczenie. Następnie głos oddała naszym gościom, którzy zaprezentowali swoje wiersze.

 

Jako pierwszy, głos zabrał Pan Mieczysław Arkadiusz Łyp, swoim wierszem „Nokturn wigilijny” otwierając spotkanie. Członkowie Grupy Poetyckiej: Zygmunt Kiełbowicz, Władysław Waltoś, Maria Rudnicka i Stanisława Bylica recytowali swoje utwory, m.in.: „Prośba dzieci do małego Jezuska w szopce”, „Dzień Wigilii”, „Kotary nieba”, „Pójdę”, „U żłobka”, „Zimowych wspomnień czar” i „Pomimo chłodu i mrozu”. Swój wiersz „Nocą Moc zstępuje” zaprezentowała również Katarzyna Błaszczuk.

 

Piękną oprawę tego wieczoru stanowiły wspólnie śpiewane kolędy i pastorałki, które zaintonowała Grupa Wokalna RSTK-u, przy akompaniamencie akordeonu Pana Edwarda Sondeja, a także zespół „Nosowiany” z Nosówki, pod kierunkiem Stefanii Budy.

 

W blasku choinkowych światełek, w radosnym nastroju, wszyscy uczestnicy spotkania składali sobie wzajemnie serdeczne życzenia, łamiąc się Opłatkiem. W postać Św. Mikołaja wcieliła się kierownik biblioteki Barbara Kłoda, która obdarowała wszystkich gości sympatycznymi upominkami, m.in. kolorowymi kartkami i bombkami. Wśród upominków szczególną uwagę zwróciły ręcznie wykonane piękne aniołki z bibuły, podarowane przez Panią Stefanię Budę.

 

Na koniec uroczystości głos zabrała Monika Ohar-Pawiak – wicedyrektor WiMBP w Rzeszowie, która w ciepłych słowach podziękowała twórcom za ich występ i wyraziła radość z uczestnictwa w tym pięknym, pełnym wzruszeń spotkaniu.

 

oprac. Maria Kozioł

__________________________________________________________________________________

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: