Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2013

WAKACJE 2013 - podsumowanie wakacyjnych spotkań w Filii nr 9

10-09-2013

WAKACJE 2013 - podsumowanie wakacyjnych spotkań
w Filii nr 9

Okres wakacji to czas wojaży, beztroskich zabaw i miłego wypoczynku. Jednak nie wszyscy nasi mali czytelnicy mają możliwość wakacyjnego wyjazdu. To właśnie dla nich nasza biblioteka przygotowała cykl wakacyjnych zajęć. W programie spotkań znalazły się różne formy zabaw zróżnicowanych tematycznie, tak aby każdy z uczestników mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Były więc konkursy plastyczne, podczas których dzieci mogły uwolnić wyobraźnię i sprawdzić swoje zdolności manualne. W ramach konkursu Zabawy i wybryki w krainie plastyki, dzieci uszyły z kolorowego filcu pięknie zdobione haftem pokrowce na telefony komórkowe, a także ukazały na wspólnie wykonanym plakacie co każde z nich zabrałoby na bezludną wyspę. Miłym urozmaiceniem dla młodych uczestników było w ramach konkursu pt. Bajkowo i kolorowo wyjście w plener i rysowanie kredą po asfalcie ulubionych motywów baśniowych, przeplatane wesołymi zabawami ruchowymi, m. in. w Węża, „Kolanko”, czy „Krowę”.

Także dla miłośników „łamania głowy” nie zabrakło różnorodnych gier, quizów, krzyżówek i zgaduj-zgaduli. Jednak największą frajdę dzieciom sprawiły zabawy ruchowe i konkurencje zręcznościowe. Młodzi uczestnicy drużynowo rywalizowali ze sobą  w konkurencjach z balonikami: „Sztafeta kangurów”, „Komu nie spadnie”, czy grając w bajkowe kalambury.

Biorąc pod uwagę dużą frekwencję oraz zaangażowanie młodych uczestników naszych spotkań możemy zaliczyć tegoroczne „Wakacje w Bibliotece” do udanych. Jak widzimy wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. Wyobraźnia, chęć poznania oraz odrobina zaangażowania sprzyjają dobrej zabawie i nawiązaniu nowych przyjaźni.

oprac. Maria Kozioł

------------------------------------------------------------------------------