Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16926201 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2013

TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM - Filia nr 9

13-06-2013

        XII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM - Filia nr 9

 

         W czerwcu 2013 r.  Filia nr 9 tradycyjnie już włączyła się w coroczne uroczyste obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg spotkań z młodymi czytelnikami.


W dniu 04.06.2013 r. gościliśmy panią Jadwigę Kupiszewską – poetkę, malarkę i animatorkę kultury, która zaprezentowała młodym uczestnikom – uczniom kl. III Szkoły Podstawowej nr 17, swoją książkę adresowaną do młodego czytelnika pt. „Komputerowe sny”. Autorka czytała jej fragmenty, jednocześnie wplatając swoje uwagi dotyczące ilustracji i treści wybranych fragmentów tekstu, zachęcając dzieci do dyskusji. Ponadto nasz Gość przybliżył dzieciom świat wyobraźni w malarstwie. Pani Jadwiga bardzo ciekawie opowiadała młodym uczestnikom o różnych technikach w malarstwie i trikach dotyczących mieszania barw. Dzieci dowiedziały się, jak kolory wpływają na naszą wyobraźnię, co symbolizują i jakie mają praktyczne zastosowanie w technice malarskiej i w życiu codziennym. Wyjaśniła też dzieciom pojęcie rytmu i równowagi w malarstwie.


Godzinne spotkanie upłynęło nam bardzo szybko, dzieci żywo w nim uczestniczyły, zadając autorce mnóstwo pytań, a na koniec wylosowały pamiątkowe egzemplarze prezentowanej książki.


W kolejnych dniach uroczystego Tygodnia, czyli 5 i 6 czerwca, odbyły się uroczystości Pasowania na Czytelnika, w których wzięły udział dwie grupy 6-latków z Przedszkola nr 5.  Były one podsumowaniem naszej całorocznej współpracy, mającej na celu rozwijanie potrzeb czytelniczych wśród uczniów. Dzieci podczas tych spotkań wykazały się wiedzą o książkach i ich autorach, a także dobrą znajomością zasad korzystania z biblioteki i jej zbiorów. Przedstawiły nam też piękny program artystyczny przygotowany na tę uroczystość : recytowały wierszyki o książkach i śpiewały piosenki. Na koniec mali uczestnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, zobowiązując się do poszanowania wypożyczanych książek, po czym zostali indywidualnie pasowani na czytelnika naszej biblioteki. Na zakończenie uroczystości rozdaliśmy dzieciom pamiątkowe karty czytelnika i kolorowe książeczki.


Podsumowując tegoroczne spotkania w naszej bibliotece w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom uważamy  za bardzo owocne i wnoszące wiele ważnych treści.

Maria Kozioł


-----------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.


GALERIA:

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: