Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2013

TYDZIEŃ BIBLIOTEK - Filia nr 9

20-05-2013

TYDZIEŃ BIBLIOTEK - Filia nr 9

„Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” – pod tym hasłem Biblioteka – Filia nr 9 rozpoczęła tegoroczny Tydzień Bibliotek. A ponieważ założeniem programowym Tygodnia jest ukazanie pozytywnych zmian zachodzących w bibliotece, jeśli chodzi o promowanie literatury i czytelnictwa, więc także i my staraliśmy się w możliwie atrakcyjnej i przystępnej formie zachęcić młodych uczestników spotkań do aktywnego i częstego odwiedzania naszej biblioteki jako miejsca, w którym warto spędzać miłe chwile obcując z książką.

W Tygodniu Bibliotek odbyły się gry i zabawy, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 5. Wzięły udział w konkursie czytelniczym „Zgadnij z jakiej to bajki”, a także rozwiązywały krzyżówki i rebusy.

Odwiedziły nas także sześciolatki i uczniowie kl. 3 ze Szkoły Podstawowej nr 17, którym przybliżyliśmy postać Aleksandra Fredry w związku z przypadającą w tym roku 220. rocznicą urodzin poety. Poprzez zabawy okolicznościowe wokół jego twórczości, a w szczególności wierszy pt. „Paweł i Gaweł” i „Małpa w kąpieli”, zwróciliśmy uwagę młodych uczestników na mistrzowskie ukazanie przywar i słabości ludzkich.

Tydzień Bibliotek zakończyliśmy pogadanką z wychowankami Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego na temat szacunku do osób starszych i do siebie – w oparciu o baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Imbryk”. Wszystkie spotkania odbyły się w atmosferze wesołej zabawy. Mamy nadzieję, że oprócz dostarczenia młodym uczestnikom porcji rozrywki, zachęciliśmy ich do częstego odwiedzania naszej placówki i korzystania z jej zasobów.

Oprac.  Maria Kozioł

---------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.