Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2013

PRZYBĄDŹ DO NAS ŚWIĘTY MIKOŁAJU! - Spotkanie w Filii nr 9

11-12-2013

PRZYBĄDŹ DO NAS  ŚWIĘTY MIKOŁAJU!

Spotkanie w Filii nr 9

W naszej bibliotece grudniowe spotkania mikołajkowe, na których gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 5 i  uczniów klas I Szkoły Podstawowej nr 17, przebiegły w atmosferze radosnej zabawy, zgaduj-zgaduli i licznych niespodzianek. Na wstępie przybliżyliśmy dzieciom postać Św. Mikołaja, poprzez odczytanie legendy o jego pochodzeniu. Dzieci też poznały tradycje i zwyczaje obchodów mikołajkowych zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich, a następnie odkryły pod choinką list od Św. Mikołaja, który zostawił dla nich, ponieważ sam osobiście nie mógł przybyć w tym dniu. W liście przedstawił dzieciom zadania do wykonania, aby mogły zasłużyć sobie na słodki upominek, który dołączył do listu. Mali uczestnicy  ochoczo przystąpili do zabawy i bezbłędnie rozwiązali zadania, po czym nastąpiła uroczysta chwila wspólnego rozpakowywania prezentu. Dzieci opuszczały naszą bibliotekę radosne i zadowolone ze spotkania, a na pożegnanie zaśpiewały wesołą piosenkę.

M. Kozioł

__________________________________________________________________________________________