Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2011

„Cała Polska Czyta Dzieciom”

16-06-2011

„Cała Polska Czyta Dzieciom” - ta organizowana już po raz dziesiąty akcja ma na celu zaszczepienie w dzieciach zamiłowania do literatury w czasach, gdy króluje telewizja i komputer. Czytając dzieciom głośno fragmenty utworów literatury dziecięcej, staraliśmy się zachęcić je do częstego sięgania po książkę. Przekonać, że czytanie powinno kojarzyć im się z przyjemnością i radością a nie z przymusem i nudą.

Odbyliśmy pięć spotkań : z dziećmi z Przedszkola nr 5, uczniami ze świetlicy szkolnej i klasą I ze Szkoły Podstawowej nr 17 , a także z wychowankami Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego.

Podczas tych spotkań dzieci wysłuchały fragmentów głośno czytanych wierszyków ulubionych poetów dziecięcych , jak Jan Brzechwa, Julian Tuwim i Dorota Gellner a także poznały twórczość Janiny Porazińskiej i Wandy Chotomskiej. Urozmaiceniem tych spotkań była prezentacja multimedialna wybranych utworów dziecięcych w interpretacji znanych polskich aktorów.

Ponadto w ramach „Spotkań z ciekawymi ludźmi”  zostaliśmy zaproszeni przez nauczycieli i uczniów świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 17 do wspólnej zabawy pod hasłem „Z Brzechwą na wesoło”. Zaprezentowaliśmy dzieciom wybrane utwory ulubionego poety a także przeprowadziliśmy konkursy, zgadywanki i quizy literackie.

Dzieci żywo uczestniczyły we wszystkich spotkaniach , chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści czytanych tekstów, a za dobre odpowiedzi były nagradzane „słodkim upominkiem”.