Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16063294 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

„Cała Polska Czyta Dzieciom”

16-06-2011

„Cała Polska Czyta Dzieciom” - ta organizowana już po raz dziesiąty akcja ma na celu zaszczepienie w dzieciach zamiłowania do literatury w czasach, gdy króluje telewizja i komputer. Czytając dzieciom głośno fragmenty utworów literatury dziecięcej, staraliśmy się zachęcić je do częstego sięgania po książkę. Przekonać, że czytanie powinno kojarzyć im się z przyjemnością i radością a nie z przymusem i nudą.


Odbyliśmy pięć spotkań : z dziećmi z Przedszkola nr 5, uczniami ze świetlicy szkolnej i klasą I ze Szkoły Podstawowej nr 17 , a także z wychowankami Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego.


Podczas tych spotkań dzieci wysłuchały fragmentów głośno czytanych wierszyków ulubionych poetów dziecięcych , jak Jan Brzechwa, Julian Tuwim i Dorota Gellner a także poznały twórczość Janiny Porazińskiej i Wandy Chotomskiej. Urozmaiceniem tych spotkań była prezentacja multimedialna wybranych utworów dziecięcych w interpretacji znanych polskich aktorów.


Ponadto w ramach „Spotkań z ciekawymi ludźmi”  zostaliśmy zaproszeni przez nauczycieli i uczniów świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 17 do wspólnej zabawy pod hasłem „Z Brzechwą na wesoło”. Zaprezentowaliśmy dzieciom wybrane utwory ulubionego poety a także przeprowadziliśmy konkursy, zgadywanki i quizy literackie.


Dzieci żywo uczestniczyły we wszystkich spotkaniach , chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści czytanych tekstów, a za dobre odpowiedzi były nagradzane „słodkim upominkiem”.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: