Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16264932 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

Tydzień Bibliotek

19-05-2011

„Biblioteka po drodze, nie mijam – wchodzę” - pod tym hasłem rozpoczęliśmy tegoroczny „Tydzień Bibliotek”. Z tej okazji Filia nr 9 przygotowała cztery spotkania z dziećmi, mające na celu zaprezentowanie biblioteki jako miejsca, w którym warto bywać i spędzać miłe chwile obcując z książką.


W pierwszym dniu zaprosiliśmy uczniów klas I Szkoły Podstawowej nr 17 na spotkanie pod hasłem : „Od węzełka do literki”, na którym zaprezentowaliśmy im albumy przedstawiające historię książek i bibliotek na przestrzeni dziejów, a także ciekawie wydane książki ze zbiorów naszej biblioteki.


W kolejnym dniu gościliśmy dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 17, dla których przygotowaliśmy quiz „Z przysłowiem za pan brat od najmłodszych lat” , w którym sprawdziły swoją znajomość popularnych przysłów a także poznały ich genezę.
 

Trzecie spotkanie odbyło się pod hasłem „Europa pełna baśni” – w którym 6-latki z Przedszkola nr 5 poznały fragmenty kilku najpiękniejszych baśni twórców europejskich, takich jak: Perrault, Andersen czy bracia Grimm.


W ostatnim spotkaniu zorganizowanym w naszej bibliotece uczestniczyli wychowankowie z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego. Była to pogadanka o rycerzach i zamkach z cyklu „Chcę wiedzieć więcej”. Dzieci poznały dzieje średniowiecznego rycerstwa i jego obyczaje.


Staraliśmy się by te spotkania były ciekawe i miały atrakcyjną oprawę , gdyż chcielibyśmy, by nasza biblioteka była zawsze „po drodze „ dla wszystkich czytelników.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: