Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2011

Ferie zimowe

03-02-2011

Tegoroczne ferie w bibliotece upłynęły nam pod hasłem „Zimowe fantazje”. Spotykaliśmy się z dziećmi na zajęciach manualnych i konkursach plastycznych pozwalających rozwijać aktywność twórczą młodych uczestników , a także poprzez wspólne spędzanie czasu budować wzajemne więzi koleżeńskie w miłej atmosferze, w otoczeniu książek.

Dzieci ochoczo i z zapałem przystąpiły do pracy. Już pierwszego dnia zajęć wykonały piękne szkatułki, wykorzystując jako materiały ozdobną tekturę falistą , bibułę i kolorowe cekiny. Następnie odbył się konkurs plastyczny na najładniejszą zimową wydzierankę pod hasłem „Dookoła biało”, w którym uczestnicy sprawdzili swoje zdolności manualne tworząc zimowe krajobrazy za pomocą waty, bibuły i pasty do zębów. Dzieci wykonały też pomysłowe podarunki dla przyjaciół „według własnej” inwencji twórczej, ale największą atrakcją tych zajęć były prace zespołowe , gdzie na dużym formacie za pomocą gąbek i farb plakatowych młodzi uczestnicy stworzyli malownicze, abstrakcyjne obrazy.

Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało symboliczny upominek w nagrodę za aktywne uczestnictwo w spotkaniach. Zajęcia upłynęły nam w atmosferze wesołej zabawy. Łącznie wzięło w nich udział 48 dzieci. Uwieńczeniem tych miłych spotkań było wspólne pamiątkowe zdjęcie.