Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18553202 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2010

Tydzień Głośnego Czytania w Filii nr 9

02-06-2010

Zorganizowanie akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” ma na celu propagowanie idei głośnego czytania wśród młodych czytelników i wydobycie korzyści płynących z twórczego kontaktu z literaturą. Bo skoro czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogaci język , uczy abstrakcyjnego myślenia, to uważamy, że warto podjąć działania by stało się ono dla dzieci prawdziwą przyjemnością. W myśl tej idei nasza biblioteka włączyła się w obchody Tygodnia Głośnego Czytania.


W dniach od 31 maja do 2 czerwca gościłyśmy w naszej bibliotece dzieci z Przedszkola Nr 5, uczniów klasy „0” ze Szkoły Podstawowej Nr 17 a także wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno Wychowawczego.


31 maja odwiedziły nas trzy grupy młodych czytelników. Poprzez głośne czytanie utworu Barbary Gawryluk pt „Dżok”, przedstawiłyśmy wychowankom OREW opartą na faktach wzruszającą historię psiej wierności a także zwróciłyśmy uwagę na trudny los psów i kotów przebywających w schroniskach dla zwierząt.


Następnie wraz z 6-latkami ze Szkoły Podstawowej Nr 17 udaliśmy się w wesołą podróż literacką z Koziołkiem Matołkiem – sympatyczną postacią książki Kornela Makuszyńskiego, a także odwiedziliśmy” ulicę Awanturników” i jej małych mieszkańców Jonesa ,Lottę oraz innych bohaterów książki Astrid Lindgren.


1 czerwca dzieci z Przedszkola Nr 5 spędziły miłą godzinę na słuchaniu i poznawaniu wesołych przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. W ostatnim dniu tych sympatycznych spotkań czyli 2 czerwca zapoznałyśmy dzieci z Przedszkola Nr 5 z twórczością Janiny Porazińskiej , głośno czytając fragmenty książki pt „Dwie Dorotki”, a także przybliżyłyśmy im sylwetkę tej znakomitej pisarki.


Tydzień Głośnego Czytania upłynął w miłej atmosferze i w ścisłym kontakcie z książkami. Mamy nadzieję ,ze choć w części udało nam się zrealizować cel przewodni tej akcji czyli obudzić w dzieciach miłość do lektury.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: