Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16996860 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń

Tydzień Bibliotek

15-05-2009

    W ramach tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka to plus”, gościliśmy na spotkaniach czytelniczych dzieci 6-letnie z Przedszkola Nr 5 i uczniów klas młodszych ze Szkoły Podstawowej Nr 17 w Rzeszowie.

 

    Spotkania te zainaugurowały dwie lekcje biblioteczne dla uczniów klas „0” ze Szkoły Podstawowej Nr 17 pt „Czarodziej słowa – Julian Tuwim”, które odbyły się 12 maja. Przybliżyły one twórczość tego znakomitego poety, poprzez wspólne czytanie, i ilustrowanie wybranych fragmentów wierszy.

  

    Na kolejnych zajęciach, w których uczestniczyły dzieci 6-letnie z Przedszkola nr 5 zagościła czarownica- bohaterka znanych baśni dla dzieci. Bawiąc się wspólnie z małymi czytelnikami staraliśmy się rozwikłać spór dotyczący tej tajemniczej postaci i odpowiedzieć na pytanie: „czy wszystkie czarownice są złe?”.

 

    W dniu 14 maja zaproszeni uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej Nr 17, sprawdzili swoją wiedzę na temat znajomości przysłów polskich rozwiązując quiz, a także poznali genezę i źródła ich powstawania na przestrzeni dziejów.

 

    Ostatnie spotkanie zamykające obchody Tygodnia Bibliotek w naszej placówce odbyło się 15 maja z uczniami klas II Szkoły Podstawowej Nr 17 pod hasłem: „Książka i jej twórcy”. Dzieci zapoznały się z budową książki i czasopisma, rozwiązały quiz i na zakończenie wykonały karty tytułowe do książek według własnej wyobraźni i pomysłu.

  

    Wszystkie spotkania upłynęły w atmosferze dobrej zabawy i mamy nadzieję, że zachęciły młodych czytelników do częstego odwiedzania naszej biblioteki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: