Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18852983 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2017

Pudełko Hanki - zajęcia w Filii nr 8 – relacja

15-11-2017

Pudełko Hanki - zajęcia w Filii nr 8

 

„Przyjaźni nie zdobędziesz pluszowym misiem,
Przyjaźni nie kupisz babeczkami z wisienką,
Przyjaźni nie zaskarbisz sobie psem…”

 

W życiu każdego człowieka, zarówno dorosłego, jak i przedszkolaka, zdarzają się chwile zwątpienia, zagubienia. Najmłodsi doświadczają pierwszych przykrości, obaw związanych z nowym przedszkolem czy kontaktem z rówieśnikami. Pojawiają się pytania: jak zdobyć sobie sympatię innych?  Jak zjednać do siebie przyjaciół? Czym przekonać ich do siebie?
 

Na podstawie historii  tytułowej  bohaterki opowiadania Petera Carnavasa „Pudełko Hanki” wraz z przedszkolakami podjęliśmy próbę odpowiedzi na powyższe pytania.
 

Bohaterka książeczki zastanawiała się, czy w nowym przedszkolu pozna przychylnych sobie ludzi. Dziewczynka zwróciła uwagę wszystkich dzieci pudełkiem, które ze sobą przyniosła. Każdy chciał sprawdzić co znajduje się w środku. Reakcje były bardzo różne i nie do końca zadowoliły Hanię. Dlatego następnego dnia miała już inny pomysł na zapełnienie pudełka... A potem kolejny..
 

Czy przyjaciół można sobie kupić, a przychylność zyskać za pomocą przedmiotów? Prawdziwego kompana nie kupimy tym, co będziemy mieli w „pudełku”. Najważniejsi jesteśmy my, nasze zachowanie, stosunek do innych. Należy dać się dobrze poznać, bowiem prawdziwą wartością jesteśmy my sami.
 

Dzieci zastanawiały się jak powinien zachowywać się szczery kolega. Wspólnie stworzyliśmy dekalog przyjaźni. Każdy z nas opowiedział o swojej bliskiej osobie. Okazało się, że przyjaźń jest bardzo ważna. Sprawia, że codzienność nabiera barw, problemy nie są nam straszne, a my sami jesteśmy radośni i bardziej odważni. Zabawa w „kładkę pomocy” oraz stworzenie „drzewka przyjaźni” były tego najlepszym dowodem.
 

Niezwykłe przesłanie Petera Carnavasa zawarte w opowiadaniu zainteresowało wszystkich uczestników. Dzieci nie miały wątpliwości, co najlepszego można dać swojemu potencjalnemu przyjacielowi.
 

W zajęciach uczestniczyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 12 w Rzeszowie wraz z opiekunami. 

Patrycja Solecka

--------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

 

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: