Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19091123 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2017

Książka i ja - wspólne czytanie na bibliotecznym dywanie w Filii nr 8 - relacja

18-05-2017

 Książka i ja - wspólne czytanie na bibliotecznym dywanie

w Filii nr 8

  

„Książki to najlepsi Twoi przyjaciele.
Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele”

Jan Rak

 

W dniach 8-11 maja 2017 r. wraz z naszymi najmłodszymi czytelnikami świętowaliśmy Tydzień Bibliotek. Ukochani bohaterowie oraz ulubiona książka to główne tematy naszych spotkań.

Historia o dobroczynnej mocy książek poznana na kartach opowiadania Petera Carnavasa „O dzieciach, które kochają książki” stała się pretekstem do własnych  opowieści. Antek i Lusia, bohaterowie lektury nie mieli wiele, ani telewizora, ani samochodu ani nawet domu. Jednak mieli coś co sprawiało, że byli szczęśliwi - książki. Pewnego dnia książki musiały zniknąć, a bez nich …..już nic nie było takie jak dawniej. Po poznaniu przygód małych bohaterów dzieci opisywały własne bajkowe postaci, dzieliły się spostrzeżeniami na temat domowych biblioteczek. Opisywały swoje wizyty w bibliotece, a także pracę bibliotekarzy. Wspólnie próbowaliśmy wyjaśnić dlaczego cała rodzina Antka i Lusi po całonocnym czytaniu odkryła, że „są bliżej siebie niż kiedykolwiek przedtem”.

Przedszkolaki wzięły udział w quizie, wykonały własną książkę z tajemniczej białej masy oraz zakładki, które mają chronić czytane książeczki przed zaginaniem rogów.


Dzieci wraz z opiekunami zrobiły nam niezwykłą niespodziankę z okazji Dnia Bibliotekarza w postaci pięknych inscenizacji. Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 12 wraz z opiekunkami Magdaleną Pająk oraz Iwoną Szostak przygotowały recytację wierszy, piosenki i laurki. Życzenia i moc ciepłych słów były dla nas - bibliotekarzy bardzo miłym akcentem tego dnia. Dla nas to dowód, że nasza praca jest doceniana i lubiana, a to jest najważniejsze.

 

W zajęciach wzięły udział dzieci z Publicznego Przedszkola nr 12 w Rzeszowie oraz Publicznego Przedszkola nr 40 w Rzeszowie. 

 

Patrycja Solecka

------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: