Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19091518 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2017

Niezwykłe historie z dreszczykiem - spotkanie autorskie z Joanną Jodełką w Filii nr 8

16-05-2017

Niezwykłe historie z dreszczykiem -
spotkanie autorskie z Joanną Jodełką w Filii nr 8

 
 

10 maja 2017 r. mieliśmy zaszczyt gościć w Bibliotece autorkę znakomitych kryminałów, laureatkę Nagrody Wielkiego Kalibru Joannę Jodełkę. Spotkanie zorganizowano w ramach programu dotacyjnego Instytutu Książki - Dyskusyjne Kluby Książki.
 

Autorka jest absolwentką Wydziału Historii Sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zadebiutowała powieścią „Polichromia”, za którą otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru. Utwór jest owocem inspiracji oraz zainteresowań autorki sztuką i historią polichromii jednego z kościołów. Kolejne powieści to „Grzechotka”, „Kamyk”, „Kryminalistyka” i „Wariatka”. Dwie ostatnie łączy osoba Joanny - autorki kryminałów, która popada w niewiarygodne tarapaty. Historia zamkniętej w „przeklętym kręgu” bohaterki wywołuje wiele emocji, trzyma w napięciu, niepokoi, wzrusza i jednocześnie intryguje. Książki charakteryzuje barwny język, zaś autorka jest znakomitym obserwatorem ludzkich zachowań, wnikliwym psychologiem i detektywem o niebanalnym poczuciu humoru.
 

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a to za sprawą autorki jak i przybyłych gości. Joanna Jodełka już na wstępie zaznaczyła, iż preferuje spotkania na zasadzie „luźnych rozmów bez scenariusza”. Uczestniczkom spotkania spodobała się ta propozycja i natychmiast rozpoczęła się „żywa” dyskusja. Autorka ujawniła źródła inspiracji, przedstawiła warsztat swojej pracy oraz, w odpowiedzi na pytania, odkryła pierwszych recenzentów i osobistych krytyków powstałych historii. Mieliśmy również okazję dowiedzieć się, co sama autorka lubi czytać w wolnej chwili. Nasi goście byli ciekawi, jak Joanna Jodełka spędza wolny czas „odpoczywając” od mrocznych historii swoich bohaterów. „Egzotyczne podróże, eksperymenty w kuchni i pielęgnowanie ogrodu - to moja pasja” - wymieniła autorka.


Warto nadmienić, iż pomiędzy Joanną Jodełką a czytelnikami jej powieści, wywiązała się niezwykła nić sympatii i porozumienia. Spontaniczny i otwarty styl bycia pisarki spowodował, że wszyscy zgromadzeni mieli okazję poczuć się jak na „sesji terapeutycznej”.


Miła atmosfera sprawiła, iż autorka ujawniła nam niektóre szczegóły dotyczące powstania kolejnej książki. Na jednogłośną prośbę czytelniczek  nasz gość złożył obietnicę, że wkrótce poznamy dalsze losy szalonej Joanny.


Uwieńczeniem miłego wieczoru były wspólne zdjęcia, autografy i luźne rozmowy z autorką.


Dziękujemy Joannie Jodełce oraz wszystkim uczestnikom spotkania za pełną humoru podróż z „dreszczykiem” w Filii nr 8.

 

Małgorzata Świder


-----------------------------------------------------------


GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: