Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2014

ANDRZEJKOWE SPOTKANIE SENIORÓW Z NINĄ OPIC w cyklu „Książka jest dobra na wszystko – biblioteczny portret seniora” w Filii nr 8

03-12-2014

Andrzejkowe spotkanie Seniorów z Niną Opic w cyklu

„Książka jest dobra na wszystko – biblioteczny portret seniora”

- Filia nr 8

W jesienne popołudnie 27 listopada 2014 r., Filia nr 8 WiMBP w Rzeszowie, zorganizowała nietypowe spotkanie autorskie z Niną Opic, znaną rzeszowianką, pisarką i poetką, przyjaciółką bibliotek oraz sympatyczką Filii nr 8. Spotkanie odbyło się w Domu Opieki Społecznej w Rzeszowie w ramach cyklu spotkań „Książka jest dobra na wszystko – biblioteczny portret seniora”.

Spotkanie rozpoczęto referatem na temat tradycji i wróżb, zwłaszcza andrzejkowych, które według dawnych podań mają magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Nasz gość z  wykształcenia psychoterapeutka, aktywnie pomagająca zagubionym odnaleźć się w życiu, po raz kolejny świetnie wcieliła się w rolę wróżki, przepowiadającej przyszłość z kart, ręki i oczu. Popołudniowy czas upłynął w miłej, sympatycznej atmosferze w wyborowym towarzystwie.

Uśmiech pojawiający się na twarzach uczestników sprawił, iż było to niezapomniane andrzejkowe popołudnie, za które serdecznie dziękuję Ninie Opic oraz Dyrektorowi Domu Opieki Społecznej za możliwość udostępnienia sali, a wszystkim sympatykom Biblioteki życzę spełnionych wróżb.

oprac. Joanna Rozborska

______________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.