Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

22048959 razy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2014

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – otwarcie wystawy „Wilk i zając” oraz prezentacja multimedialna w Filii nr 8 – relacja

05-11-2014

Dzień Postaci z Bajek

- otwarcie wystawy „Wilk i zając” oraz prezentacja multimedialna przygotowana przez

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie

- Filia nr 8

5 listopada na całym świecie obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Jedne znane i lubiane, inne trochę zapomniane. Bajkowe postacie towarzyszyły wszystkim przez całe dzieciństwo, rozweselając, zabawiając i poprawiając humor. Tak też było tego dnia w grupie IV- i V-klasistów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Rzeszowie.

Jedną z niespodzianek było spotkanie z Katarzyną Lubas – Dyrektor Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, która barwną opowieścią wprowadziła słuchaczy w Bajkowy Świat, dokumentując swoją wypowiedź prezentacją multimedialną oraz przyniesionymi eksponatami i filmem.

Niezapomnianym wrażeniem była również najmłodsza grupa dzieci z Przedszkola Publicznego nr 12 w Rzeszowie, która w tym dniu przyszła do Biblioteki w bajkowych strojach krasnali.

Bajka wędruje po świecie,

dzisiaj do nas zawitała.

Drogie dzieci dobrze wiecie,

że Was bajka pokochała!

A postacie z różnych bajek

zaraz pewnie was odwiedzą…

Zapraszamy wszystkich chętnych do oglądania wystawy „Wilk i Zając”, z Muzeum Dobranocek, która przez cały miesiąc będzie prezentowana w Filii nr 8 WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Okulickiego 3.

Dziękujemy Bernadecie Szczypcie – dziennikarce Polskiego Radia Rzeszów oraz Urszuli Sobol – dziennikarce „Gazety Codziennej Nowiny” za zamieszczenie informacji o wystawie i zaproszenie do jej zwiedzania.

oprac. Joanna Rozborska

_______________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.