Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2014

ANNA CZERWIŃSKA-RYDEL – spotkanie autorskie z cyklu: „Najwspanialsi Pisarze wśród nas” w Filii nr 8 – relacja

26-09-2014

Anna Czerwińska-Rydel –

spotkanie autorskie z cyklu: „Najwspanialsi Pisarze wśród nas” – Filia nr 8

25 września 2014 r. w Filii nr 8 WiMBP w Rzeszowie odbyło się spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie skierowane było zarówno do dzieci, jak i do rodziców oraz opiekunów.

Gdańska pisarka wiele swoich książek poświęciła ludziom z pasją. Jest pomysłodawczynią serii biograficznych dla dzieci o wielkich Polakach, m.in. o: Fryderyku Chopinie, Marii Skłodowskiej-Curie, Januszu Korczaku, Julianie Tuwimie, Aleksandrze Fredro czy Kornelu Makuszyńskim.

Autorka snuła opowieści na temat swojej pisarskiej pasji. Opowiedziała o swoich książkach, dzieląc się z uczestnikami różnymi anegdotami i ciekawostkami, czytając zarazem fragmenty własnych książek.

Na zakończenie spotkania Anna Czerwińska-Rydel odpowiadała też na liczne pytania uczniów. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali pisarki, a po spotkaniu mogli otrzymać autograf z osobistą dedykacją.

Anna Czerwińska-Rydel odkryła przed czytelnikami kilka tajemnic, opowiedziała o swoich marzeniach, pomagając dzieciom zrozumieć dorosłych, a dorosłym – dzieci.

Bardzo serdecznie dziękujemy za tak miłe i ciekawe spotkanie Annie Czerwińskiej-Rydel, Monice Ohar-Pawiak – Z-cy Dyrektora WiMBP w Rzeszowie oraz licznie zgromadzonej młodszej młodzieży ze Szkół Podstawowych nr 8 i 16 w Rzeszowie.

oprac. Joanna Rozborska

______________________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.