Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16601960 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2014

Z KSIĄŻKĄ W PLECAKU, CZYLI WAKACYJNE SPOTKANIA w Filii nr 8 – relacja

01-09-2014

Z książką w plecaku, czyli wakacyjne spotkania – Filia nr 8

 

Wakacje to dla wszystkich dzieci upragniony czas odpoczynku, wyjazdów i całodniowej zabawy na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół. Propagując tegoroczne hasło: „Z książką w plecaku, czyli wakacyjne spotkania w Bibliotece” Filia nr 8 WiMBP w Rzeszowie przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników zajęcia, które odbywały się w każdą środę i czwartek przez dwa wakacyjne miesiące.

 

Środowe figle i wybryki w dziedzinie plastyki rozwijały sprawność manualną, działały na wyobraźnię twórczą oraz uczyły czerpania przyjemności z zabaw muzyczno-ruchowych, a przede wszystkim utwierdzały w przekonaniu, że wspólne zabawy z rówieśnikami wśród książek mogą uczynić młodego człowieka swobodniejszym i szczęśliwszym.

 

Zainteresowaniem cieszyły się zabawy ruchowe, konkursy plastyczne, zabawy językiem polskim oraz zajęcia z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej.

 

Zajęcia o profilu edukacyjnym pod hasłem „Podróże literackie po krajach baśni i legend z całego świata” odbywały się w każdy lipcowy czwartek i, jak sama nazwa wskazuje, za każdym razem „odwiedzano” jakieś ciekawe miejsce na kuli ziemskiej. Dzieci poznawały kulturę różnych krajów, ukształtowanie powierzchni, zwierzęta zamieszkujące dane tereny, ale przede wszystkim ludzi, którzy może inaczej wyglądają, ubierają się i spędzają czas wolny. O atrakcyjności tych miejsc opowiadała nam Ewa Nowak-Koprowicz z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie.

 

O tym, że w wakacje możemy pogłębiać naszą wiedzę świadczyły zajęcia z języka polskiego, np.: „Jakie „U” „Ó” niósł Czerwony Kapturek w koszyczku do babci”, gdzie w czasie zabawy ćwiczyliśmy pisownię wyrazów i utrwalaliśmy zasady ortograficzne. „Wakacyjna gimnastyka dla języka” to kolejne zajęcia, które wywołały wiele śmiechu i radości uczestników spotkania.

 

Zajęcia organizowane przez Filię nr 8 były okazją dla najmłodszych do spędzenia wakacyjnego czasu w sposób twórczy, interesujący i dostarczający wielu radości i wiadomości. Mimo tego, że wakacje się skończyły, to Biblioteka ciągle oferuje bezpłatny dostęp do Internetu, korzystanie z różnego rodzaju zbiorów oraz wielu ciekawych tytułów prasowych.

 

oprac. Joanna Rozborska

_____________________________________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: