Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2014

GDYBYM BYŁ CZARODZIEJEM w Filii nr 8 – relacja

20-02-2014

GDYBYM BYŁ CZARODZIEJEM w Filii nr 8 – relacja

Filia nr 8 WiMBP w Rzeszowie zainicjowała cykl spotkań „Cała naprzód ku nowej przygodzie”, których celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jest to także okazja do prezentacji biblioteki, umożliwiającej kontakt z literaturą oraz innymi dziedzinami wiedzy i sztuki. Udział w spotkaniach ma także na celu zainspirowanie dzieci do rozwoju własnej twórczości literackiej oraz integrację z rówieśnikami.

W spotkaniu z Baśniowym Czarodziejem uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 12 w Rzeszowie. Po wysłuchaniu baśni o „czarodziejskim rumaku”, przedszkolaki zastanawiały się kim jest czarodziej? Czy jest dobry czy zły? Próbując swoich sił i umiejętności, grały rolę zarówno dobrego, jak i złego czarodzieja, wypowiadając przy tym magiczne zaklęcia. Pociągiem udaliśmy się także w podróż do tajemniczej Krainy Radości, Szczęścia, Dobroci, ale też i do Krainy Smutku, Złości czy Wściekłości.

Czarodziej to ktoś, kto wszystko potrafi – przekonali się o tym uczestnicy spotkań w Bibliotecznej Krainie Magii, widząc jak po użyciu czarodziejskiej różdżki, w kapeluszu pojawiają się zagadki dotyczące postaci baśniowych oraz przepyszne cukierki. Dzieci, wykazując się ogromną wiedzą dotyczącą znajomości baśni, utwierdziły czarodzieja w przekonaniu, że darzą książki ogromną sympatią.

Wszyscy za swoją obszerną wiedzę zostali nagrodzeni symbolicznymi upominkami w postaci zakładek do książek.

Łączymy nadzieję, że spotkania biblioteczne staną się miłą i oczekiwaną tradycją.

oprac. Joanna Rozborska

------------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.