Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
22048964 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Wydarzenia w 2021 roku

„Razem lepiej w Europie”. Warsztaty online z Ewą Nowak-Koprowicz z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów”

01-04-2021

 

„Razem lepiej w Europie”. Warsztaty online z Ewą Nowak-Koprowicz z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie w Filii Nr 7

 

 

Jakimi stereotypami się kierujemy przy ocenianiu innych i jak spostrzegamy osoby, których nie znamy, a widzimy po raz pierwszy? Co na to wpływa? Na te i inne pytania starano się odpowiedzieć podczas warsztatów online, zorganizowanych 9 marca i 11 marca 2021 r., nawiązujących do tematu „Razem lepiej w Europie”. Poprowadziła je Ewa Nowak-Koprowicz z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów” przy WSIiZ w Rzeszowie, działającego w sieci Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, dla uczniów kl. VI a – z p. Anną Rogą - wychowawcą, p. Jolantą Kasprzyk – nauczycielką muzyki oraz uczniów kl. VII b – z p. Alicją Mrózek – wychowawcą-matematyk oraz koordynatorem ze SP Nr 22 - Bibliotekarką - p. Aliną Daszkiewicz, a ze strony WiMBP w Rzeszowie- Anną Kurowską - Kierownik Filii nr 7.

 

Polska należy do 27 krajów Unii Europejskiej. Ta europejska mieszanka wielokulturowa jest bardzo różnorodna. Polacy podróżujący po Europie, różnymi środkami lokomocji, m.in. koleją, (podczas warsztatów nawiązano do znaczenia kolei, w związku z Europejskim Rokiem Kolei obchodzonym obecnie, w 2021 roku), stykają się z osobami o innej tradycji, kulturze, czy też języku. Uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniu „Kto pojedzie z nami”, nawiązującym do tego wydarzenia.

 

Zadanie to polegało na wybraniu z listy wskazanych osób, 2 pasażerów, z którymi chcielibyśmy chętnie udać się w długą podróż koleją i dwóch, z którymi wolelibyśmy nie podróżować. Na liście pasażerów, jak ostatecznie się okazało, były znane osoby na arenie międzynarodowej, które wsławiły się w walce, m.in. o niesprawiedliwość społeczną, dyskryminację, czy wolność swojego kraju. Za swe osiągniecia w tej dziedzinie otrzymały Nagrodę im. Sacharowa, przyznawaną przez Parlament Europejski, jak również i inne nagrody. Jak np. Malala Yousafzai z Pakistanu, (mieszkająca obecnie w Wielkiej Brytanii) Nagrodę Nobla. Zadanie to miało pokazać, jakimi kierujemy się stereotypami przy postrzeganiu innych. Nie zawsz  to jak myślimy i patrzymy na innych odzwierciedla właściwą rzeczywistość.

 

Dziękujemy Ewie Nowak-Koprowicz z  Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów” za przygotowanie warsztatów.

 

Dziękujemy Uczniom i Nauczycielom ze Szkoły Podstawowej Nr 22 za udział w warsztatach online.                                   

Anna Kurowska

-------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: