Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18853472 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Wydarzenia w 2020 roku

„Bajkowy świat dobranocek – Kota Filemona i Bonifacego” – zajęcia edukacyjne z Katarzyną Lubas w Filii nr 7 - relacja

07-04-2020

 „Bajkowy świat dobranocek – Kota Filemona i Bonifacego”

– zajęcia edukacyjne z Katarzyną Lubas w Filii nr 7

 

25.02.2020 r. odbyły się zajęcia edukacyjne z Dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie - Katarzyną Lubas, której towarzyszyła Justyna Drabczyńska (grafik). Spotkanie nosiło tytuł „Bajkowy świat dobranocek – Kota Filemona i Bonifacego” i zorganizowane zostało z okazji Światowego Dnia Kota. Uczestnikami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 25 w Rzeszowie, z kl. III.

Na początku spotkania odbyła się rozmowa o kotach. Dzieci, które posiadają w domu te zwierzęta, opowiadały o nich, a później próbowały zamiauczeć tak jak one. Następnie uczestnicy wprowadzeni zostali w świat kotów z dobranocek, poznając Filemona – młodego i ciekawego świata kotka oraz jego kolegę – starego i doświadczonego Bonifacego, mieszkających w wiejskiej chacie z „Dziadkiem” i „Babcią”.

W dalszej części, dzieci dowiedziały się jak tworzy się seriale animowane. Miały również okazję zobaczyć oryginalne folie animacyjne oraz wysłuchać motywu muzycznego z bajki o Filemonie i Bonifacym. Wspomniane zostało Studio Małych Form Filmowych Se-Ma-For z Łodzi, w którym powstawały filmy o przygodach Filemona i Bonifacego. Pierwsza seria 13-odcinkowa nosiła tytuł: „Dziwny świat kota Filemona”, a druga, 26-odcinkowa – „Przygody kota Filemona”. W 1991 roku powstał pełnometrażowy film: „Filemon i przyjaciele”, a w latach następnych filmy krótkometrażowe: „Gwiazdka kota Filemona” i „Kocia Wielkanoc”.

Następnie uczestnicy wysłuchali wiersza o czarnym kocie, a później odpowiadali na pytania odnoszące się do jego treści. Dzielili się też własnymi spostrzeżeniami na temat czarnych kotów i krążących wokół nich przesądów.

Na koniec odbyła się zabawa „Kto pierwszy, ten lepszy”. Uczniowie, podzieleni na dwie drużyny, kolejno odpowiadali na pytania związane z tematyką zajęć. W nagrodę mogli przybić sobie pamiątkowe pieczątki. Wszyscy otrzymali także kocie maski, które mieli później ozdobić według własnych pomysłów.

Dziękujemy Pani Katarzynie Lubas i Pani Justynie Drabczyńskiej oraz uczniom i ich nauczycielce za udział w spotkaniu.

Agata Trawka

------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: