Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18853172 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Wydarzenia w 2020 roku

„Wlazł kotek na płotek – Światowy Dzień Kota” – zajęcia w Filii nr 7 - relacja

07-04-2020

 „Wlazł kotek na płotek – Światowy Dzień Kota” – zajęcia w Filii nr 7

 

07, 12, 13 i 20 lutego 2020 r. w ramach cyklu „Miki Mol Zaprasza”, odbyły się zajęcia dla dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 37 w Rzeszowie, a w ramach Biblioterapii dla uczestników zajęć z Grupy Integracyjnej i ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Mózgowym Porażeniem „Daj Szansę”, z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. Zajęcia miały tytuł: „Wlazł kotek na płotek”, a zorganizowane zostały w związku z obchodzonym 17 lutego Światowym Dniem Kota.

Na wstępie, uczestnicy dowiedzieli się kiedy i dlaczego powstało takie święto. W Polsce po raz pierwszy Dzień Kota obchodzono w 2006 roku, z inicjatywy miesięcznika „Kot” i stowarzyszenia „Cat Club Łódź”. Dzień ten ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, uwrażliwić na ich często trudny los, skłonić do niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom.

W dalszej części zajęć wspomniane były ciekawostki o kotach, m.in.: dlaczego koty mruczą, jak widzą i słyszą, skąd bierze się niezwykła giętkość ich kręgosłupa, co „mówi” ogon, czy też jak brzmi zawołanie „kici kici” w innych krajach.   

Do czytanego wiersza, pt.: „Jak wygląda kot?”, wszyscy wspólnie rysowali postać kota, a następnie poprzez zabawę w formie opowieści ruchowej próbowali naśladować jego zachowanie. Odgadywali również zagadki słowne.

Podczas zajęć uczestnicy wysłuchali opowiadań: „Cztery kotki” Małgorzaty Strzałkowskiej, „Filemon i przyjaciele” Sławomira Grabowskiego, Marka Nejmana i Ryszarda Szymczaka, „Co robią koty” Nikoli Kucharskiej oraz wiersza „Chory kotek” Stanisława Jachowicza.

Wszystkim osobom biorącym udział w zajęciach dziękujemy.  

Agata Trawka

-----------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: