Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16626829 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2018

6. urodziny Kocia i Snip ze Stanisławą Bełch w Filii nr 7 - relacja

20-02-2018

6. urodziny Kocia i Snip ze Stanisławą Bełch w Filii nr 7

 

15 lutego 2018 r. z okazji Światowego Dnia Kota, w Filii nr 7 WiMBP w Rzeszowie,  obchodziliśmy „6. urodziny Kocia i Snipa”. Gościem obchodów była sama twórczyni postaci Snipa i Kocia – Stanisława Bełch, autorka „Wesołych Historii” oraz opowieści o przygodach  dwóch kotów – starszego i mądrzejszego Snipa  i młodszego, lubiącego się bawić maluszka - Kocia. Ich historie opisała w następujących utworach: „Snip i Kocio”, „Snip i Kocio nad morzem”, „Snip i Kocio zwiedzają Rzeszów” oraz „Snip i Kocio w górach”. Ilustratorem wspomnianych książek jest Katarzyna Bełch-Sebastian, córka naszego gościa.
 

Pisarka zaprosiła wszystkie dzieci do udziału w urodzinach naszych literackich bohaterów - uczniów kl. I a ze Szkoły Podstawowej nr 25.


Stanisława Bełch przypomniała małym czytelnikom sylwetki Snipa i Kocia, którzy po raz pierwszy spotykają się w Rzeszowie, gdzie mieszkają z babcią i dziadkiem w domu z ogrodem i rozpoczynają swoje przygody. Podczas wakacji, tak jak wszystkie dzieci, wyjeżdżają nad morze, a po powrocie, kiedy się nudzą, zwiedzają Rzeszów, zwłaszcza jego centralne miejsca, np. Ratusz – siedzibę  prezydenta miasta. Podziwiają też inne instytucje kultury, m.in. Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną, której filią jest właśnie Filia nr 7, gdzie odbyło się nasze  spotkanie. W kolejne wakacje koty wyjeżdżają w góry zaprzyjaźniają się tam z innymi kotami. Poznają też inne zwierzęta, m.in.: dziki, sarny i jelenie.
 

Pani Bełch zachęcała uczestników spotkania do lektury wspomnianych wyżej opowieści oraz do odwiedzenia biblioteki, w której zbiorach znajdują się te książki.


Podczas zajęć był także czas na prace plastyczne, więc część bawiących się dzieci wykonywała sylwetki kotów z tektury, podczas gdy reszta z wielką uwagą słuchała opowiadań o przygodach kotów, czytanych  przez Panią  Stanisławę. Na zakończenie urodzin Snipa i Kocia odśpiewano „Sto lat”, z uniesionymi w górę postaciami kotów.


Młodzi czytelnicy otrzymali od autorki pamiątkowe zakładki, mogły też zdobyć autograf na książce. Spotkanie, jak na urodziny przystało, zakończyło się słodkim poczęstunkiem.


Dziękujemy Pani Stanisławie Bech za udział w urodzinowym spotkaniu.

Anna Kurowska


-----------------------------------------------------------------------------

Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.


GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: