Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23830866 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2018

„Książka na wakacjach” – relacja z Filii nr 7

17-09-2018

„Książka na wakacjach” – relacja z Filii nr 7

 

Podczas wakacji w Filii nr 7 WiMBP w Rzeszowie, od 7 do 30 sierpnia 2018 r., organizowane były zajęcia dla młodszych czytelników. Odbywały się one w ramach akcji: „Książka na Wakacjach”.

 

„Polak Mały”

7 sierpnia 2018 r. odbyły się zajęcia „Polak Mały”. Były to gry i zabawy edukacyjne nawiązujące do symboli narodowych Polski: flagi, godła i hymnu. Temat został uzupełniony legendą Czesława Janczarskiego O Lechu, Czechu i Rusie, a także tekstem hymnu narodowego z książki Księga Patrioty. W drugiej części spotkania dzieci rysowały obrazki z symbolami narodowymi oraz układały godło Polski.

 

„Z Balonem przed siebie”

9 sierpnia 2018 r. odbyły się warsztaty plastyczne „Z Balonem przed siebie” połączone z grą „Mapa Świata”. Uczestnicy odgadywali stolice poszczególnych państw na wszystkich kontynentach, a następnie używając swojej wyobraźni malowali balony symbolizujące podróż dookoła świata. Uzupełnieniem informacji o poszczególnych krajach były następujące książki:  „Amazońska Misja”, „Atlas świata dla dzieci”, „W pustyni i w puszczy”, „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany” oraz  „Rozpoznaj zwierzęta miast”.

 

„Letnie niespodzianki”

 „Letnie niespodzianki” to temat następnych zajęć, poprowadzony przez Dorotę Noworól - plastyk z Gimnazjum w Hyżnem. W ramach  warsztatów plastycznych, które odbyły się 14 sierpnia 2018 r., uczestnicy wykonywali letnie kwiaty, łódki i sylwetki motyli.

 

„Zareklamuj Książkę”

Tym razem hasło wakacyjnych zajęć nawiązywało do konkursu organizowanego przez WiMBP w Rzeszowie. Zajęcia „Zareklamuj Książkę” odbyły się 16 sierpnia 2018 r. i przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs polegał na stworzeniu przez dzieci plakatu lub zakładki reklamującej ulubioną książkę. Przekaz ten miał zachęcić koleżanki i kolegów do jej przeczytania.

Zajęcia organizowano w ramach projektu MKiDN „W związku z literaturą. Inspiracje”. Uczestnicy wykonali ciekawe prace dotyczące ulubionego tytułu m.in. „Opowieści z Narni. Lew, Czarownica i stara szafa”, „Kopciuszek” czy „W pustyni i w puszczy”,

 

„Po pierwsze kultura - Klub Podróżnika: Podróże po Krajach Unii Europejskiej”

 „Po pierwsze kultura - Klub Podróżnika: Podróże po Krajach Unii Europejskiej” to propozycja zajęć biblioteczno-edukacyjnych organizowanych, jak co roku, podczas wakacji przez Punkt Informacji Europe Direct w Rzeszowie, działającym przy WSIiZ  w Rzeszowie. W dniu  21 sierpnia 2018 r. poprowadzone zostały dla młodych czytelników biblioteki przez Sylwię K. Mazur w ramach  cyklu: „Lato z PIE Europe-Direct – Rzeszów”. Uczestnicy spotkania mieli możliwość sprawdzenia swoich wiadomości o Krajach Unii Europejskiej w quizie na temat poszczególnych państw.

 

„Kraina w barwach lata”

23 sierpnia 2018 r. odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem „Kraina w barwach lata”, skierowane do najmłodszych czytelników Biblioteki. Poprowadzone zostały przez plastyk z Zespołu Szkół w Zaczerniu, Justynę Kurowską-Widak. Paleta barw w formie tęczy, nawiązującej do słonecznego lata, stała się inspiracją do wykonania ciekawych prac przez uczestników.

 

„Zaadaptuj książkę”

Druga propozycja konkursowa WiMBP w Rzeszowie, to konkurs na grę edukacyjną dla młodych i starszych czytelników Biblioteki pod hasłem: „Zaadaptuj książkę”. Warsztaty plastyczne nawiązujące do tego konkursu odbyły się 28 sierpnia 2018 r. Uczestnicy zajęć wykonali grę planszową na podstawie opowiadania „Plaża jest fajna” z książki „Wakacje Mikołajka”. Młodzi gracze bawili się przy tym doskonale.

 

„Po pierwsze kultura - Klub Podróżnika: Podróże po Krajach Unii Europejskiej”

Ostatnie spotkanie w tej wakacyjnej edycji,  związane z zajęciami biblioteczno-edukacyjnymi „Po pierwsze kultura - Klub Podróżnika: Podróże po Krajach Unii Europejskiej”, zorganizowano w ramach cyklu „Lato z „PIE Europe-Direct – Rzeszów” dla młodych czytelników Bibliotek. Zajęcia odbyły się 30 sierpnia 2018 r., a poprowadził je Dominik Łazarz. Uczestnicy zajęć odpowiadali na pytania związane z krajami Unii Europejskiej. Mogli się wiele dowiedzieć o naszych sąsiadach i nie tylko.

W czasie Wakacji czytelnicy mieli możliwość skorzystania z Internetu.

Ogółem w zajęciach edukacyjnych, warsztatach plastycznych i konkursie czytelniczym  łącznie wzięło udział  65 uczestników.

 Anna Kurowska

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: