Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18552976 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2018

„Papiery do Kariery” - warsztaty z Ewą Nowak-Koprowicz – relacja z Filii nr 7

25-04-2018

 „Papiery do Kariery” -
warsztaty z Ewą Nowak-Koprowicz – relacja z Filii nr 7

 

Papiery do Kariery” to tytuł  warsztatów związanych z kształtowaniem ścieżki swojej kariery, organizowanych w całej Polsce, w tym również w Filii nr 7 WiMBP w Rzeszowie. Warsztaty skierowane są do młodzieży szkół średnich, a realizowane pod patronatem Krajowego Centrum Europass i Krajowego Biura Eurodesk Polska.
 

23 kwietnia 2018 r. warsztaty w bibliotece przeprowadziła Pani Ewa Nowak-Koprowicz z Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk Polska przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.


Uczestnikami warsztatów byli uczniowie z kl. III CT z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie  (p. Beata Mosna, p. Irena Bialic)


Co jest potrzebne, aby otrzymać dobrą pracę? Jak trzeba się zaprezentować i co przygotować, by móc zrobić karierę? Uczestnicy starali się odpowiadać na pytania zadawane przez naszego gościa, głosując przy pomocy kart zielonych i czerwonych, odnosząc się do, m.in. następujących treści: „Bez dyplomu dobrej uczelni wyższej, nie zdobędę dobrze płatnej pracy” czy „Planuję nauczyć się języka obcego, aby wyjechać na studia lub do pracy za granicą”.
 

W dalszej części warsztatów młodzież odpowiadała na takie pytania, jak: Jakie są moje postawy, wiedza i zdolności? Jakie są moje mocne strony? Co mnie wyróżnia? W czym jestem dobry? W jakiej dziedzinie zdobyłem certyfikat i umiejętności? Prelegentka zapewniała, że zdobyte umiejętności i mocne strony pozwolą wykorzystać je w przyszłości.


Warsztaty pozwoliły uczestnikom wskazać kierunek do poszukiwań pracy. W dobie dzisiejszej szybkiej informacji, Internetu i różnych możliwości, przed młodzieżą otwiera się świat, tylko trzeba po niego sięgnąć i pracować nad sobą, by ten cel osiągnąć.
 

Dziękujemy Pani Ewie Nowak-Koprowicz za przygotowanie warsztatów, a uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie za udział w warsztatach.   

 

Anna Kurowska
 

---------------------------------------------------------------------------------------------
 

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: