Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2016

BABCIA BASIA KLECI. Spotkanie z Barbarą Śnieżek i Emilią Wołoszyn w Tygodniu Bibliotek w Filii nr 7 – relacja

19-05-2016

BABCIA BASIA KLECI.
Spotkanie z Barbarą Śnieżek i Emilią Wołoszyn w Tygodniu Bibliotek –
Filia nr 7

„Babcia Basia Kleci” to tytuł spotkania autorskiego, które odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek, 12 maja 2016 r., w Filii nr 7 WiMBP w Rzeszowie. Gośćmi spotkania były Panie: autorka książki „Babcia Basia kleci wierszyki dla dzieci” – Barbara Śnieżek oraz autorka ilustracji wspomnianej książki – Emilia Wołoszyn. W spotkaniu autorskim udział wzięli uczniowie kl. IIe ze Szkoły Podstawowej nr 25 (wych. Anna Niemiec).

Barbara Śnieżek – z wykształcenia matematyczka, a z zamiłowania poetka. Autorka 3 zbiorów wierszy dla dorosłych: „Powrócę echem”, „Cieszmy się chwilą” i „Wiersze powstają nocami”, oraz zbioru dla dzieci „Babcia Basia kleci wierszyki dla dzieci”. Emilia Wołoszyn – autorka ilustracji, plastyk z wykształcenia i zamiłowania. Obydwie Panie są członkiniami Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie.

Babcia Basia – jak o sobie mówi Autorka – swe wiersze pisze przy różnych okazjach nawiązując, m.in. do swoich wnuczek – Emilki i Julki. Stąd wiersze: „Bliźniaczki” i „Kremowa zabawa” z prezentacją ilustracji Emilii Wołoszyn, które usłyszeliśmy na wstępie spotkania.

W trakcie spotkania młodzi słuchacze oprócz wierszy usłyszeli również wiele ciekawych zagadek prezentowanych przez Poetkę, na które próbowali poprawnie odpowiadać.

Kończąc spotkanie Barbara Śnieżek, dla chętnych kupujących jej książkę, wpisała dedykację z osobistym autografem. Również Emila Wołoszyn wszystkim chętnym wpisała swoją dedykację.

Poniżej prezentujemy jedną z zagadek:
Stoi wielki na wzgórzu,
gdy mu przyjdzie ochota,
pojawi się w podwórzu
w dużych lub małych wrotach.

Dziękujemy Barbarze Śnieżek i Emilii Wołoszyn za udział w spotkaniu autorskim.

Anna Kurowska

------------------------------------------------------------------