Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2016

PRZYGODY JEŻYKA SPOD JABŁONI I INNE UTWORY ALICJI UNGEHEUER-GOŁĄB w Filii nr 7 – relacja

06-05-2016

PRZYGODY JEŻYKA SPOD JABŁONI I INNE UTWORY ALICJI UNGEHEUER-GOŁĄB –
Filia nr 7

„Przygody Jeżyka spod Jabłoni i inne utwory Alicji Ungeheuer-Gołąb”, to tytuł spotkania autorskiego połączonego z warsztatami Alicji Ungeheuer-Gołąb – pisarki dla dzieci, badaczki literatury dziecięcej, profesor Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego, które odbyło się 28 kwietnia 2016 r.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie kl. IIIm z Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w ramach programu „Książki Naszych Marzeń” oraz „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych nr 2.

Wiersz „Wiosenna Gra” Alicji Ungeheuer-Gołąb (Czasopismo „Pluszak”, w: „Nasz Dom. Rzeszów Dzieciom”, 2016, nr 4, s. 2) rozpoczął literackie spotkanie z Jeżykiem – bohaterem książki „Przygody Jeżyka spod Jabłoni” i „Zimowe Przygody Jeżyka”.

Alicja Ungeheuer-Gołąb wprowadziła nas w klimat jeżykowego świata. Jesteśmy w wiosennym, zielonym ogrodzie – rozpoczęła swą opowieść pisarka. Następnie dzieci uczestniczyły w dramowym „opowiadaniu do słuchania”. Autorka przeprowadziła z dziećmi warsztat literacki w oparciu o wiersz, którego refren brzmiał:

Tupu-tupu tupie jeżyk,

co kolczasty ma kołnierzyk […]

[…] Tupu, tupu, tupu, tup,

Tupu, tupu, tup, tup, tup!

Końcowym akcentem warsztatów było wykonanie pracy plastycznej na temat: „Jeżyk wyrusza na wycieczkę”. Swoje prace dzieci umieściły na wspólnej tablicy, która stała się „Ogrodem jeży”. Uczestnicy otrzymali autograf Autorki na zakupionych książkach.

Dziękujemy Alicji Ungeheuer-Gołąb za przeprowadzenie spotkania.

Anna Kurowska

-------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.